Spomienka na prímestský tábor „ILUSIA 2019“

Naša Cirkevná základná škola sv. Dominika Sávia v Dubnici nad Váhom v lete otvorila svoje brány, aby privítala 39 detí na prímestskom tábore, posledný júlový týždeň 2019. Obetavé a šikovné pani učiteľky a vychovávateľky s rodičmi pripravili zaujímavý program. Dôležité bolo, že samotní starší žiaci a žiačky školy sa podujali venovať deťom a prežili s nimi krásny týždeň.

V pondelok sa deti rozdelili do štyroch skupín a urobili si svoj plagát s názvom a pokrikom. Po výbornom obede sme išli na školský dvor a hrali sme sa rôzne hry. Dostali sme aj výborný vak s krojovým vzorom, ktorý určite bude milou spomienkou na tento tábor.

V utorok sme nastúpili do autobusov a išli sme do Bánoviec nad Bebravou, kde sme strávili deň na krásnom kúpalisku s termálnou vodou a pečúcim slnkom. To nás niektorých celkom pekne spálilo, lebo opaľovací krém nás nevydržal ochrániť celý deň. Keď sme sa vracali domov, tak prišla silná búrka, ale to sme už boli štastne v autobuse.

V stredu sme išli vlakom až do Liptovského Mikuláša, aby sme tam navštívili Ilúsiu, kde sme si urobili krásne fotografie, ale aj zažili veľa ilúsií a smiechu. Po zmrzline na námestí sme  sa autobusom previezli do Demänovskej doliny, kde sme sa zviezli na bobovej dráhe a iných atrakciách, ktoré tam boli. Znovu nás naháňala búrka, ale autobus nás zachránil a doviezol až ku vlakovej stanici. Cesta vlakom bola plná hier a zábavy.

Vo štvrtok sme sa hrali v škole rôzne súťaže a hry, no najviac sa všetkým páčila nocovačka, ktorá umožnila deťom stráviť v škole celú noc. V piatok sme chodili po meste a hľadali indície a poklady. S dobrou zmrzlinou sme sa tešili a oslavovali krásny tábor plný priateľstiev a veselosti. Aj záverečná sv. omša plná spevu a modlitby bola pekným vyvrcholením tábora. Vďaka všetkým zúčastneným, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k príprave a priebehu tábora.

IMOS 4

V nedeľu 12.1. už po štvrtýkrát prišli prvoprijímajúce deti na stretko. Témou boli prvé tri prikázania Desatora. Formou súťaží a filmu o Mojžišovi, ale aj hrami a vysvetľovaním sa animátori usilovali deti povzbudiť poznávať a milovať Boha, dôverovať mu a vážiť si Jeho meno, a tiež prichádzať v nedeľu na stretnutie s Ním. Ďakujeme.

autor: Vlado Plášek sdb

Ohlasovali sme Dobrú Novinu :)

Aj tohto roku sa 26.12.2019 vydali naši koledníci ulicami Dubnice nad Váhom ohlasovať radostnú zvesť narodenia Ježiša. Deň začali rannou sv. omšou o 9:00. Po omši nasadli do áut, aby mohli túto novinu zvestovať aj deťom do Centra pre rodiny v Klobušiciach.

Potom sa rozdelili do dvoch skupín a pokračovali s koledovaním v dubnických rodinách. Ďakujeme všetkým deťom, ktoré nabrali odvahu zúčastniť sa, rodinám, ktoré sa zapísali a aj všetkým dobrodincom.

Vyzbierali sme 1573,26 Eur, ktoré sme odoslali do Erka na podporu rozvojových projektov v Turkane, v Keni. Pán Boh zaplať!

autor: Janka Begánová

Silvester v Kaťáku

Tohtoročný Silvester bol naladený v súťažnom duchu. Na začiatok nám Saleziáni a Saleziánky zaspievali pieseň a potom sa už začali aktivity. Medzi rôzne súťaže patrili napr. súťaž navliekanie cestovín na špagetu, strieľanie z praku, stoličkový tanec a ubongo.

Medzi jednotlivými súťažami boli aj tanečné prestávky a každá prestávka mala svoju tému.

Po súťažiach sme si pustili video akcií z tohto roka a po ňom sme išli na adoráciu. Po adorácií sme si pred kostolom pustili ohňsotroj a popriali si šťastný nový rok.

Potom sme sa vrátili do Kaťáku a tancovali až do rána.

autori: Nika, Betka a Tomáš

Nedeľné popoludnie v centre pre deti a rodiny

V tretiu adventnú nedeľu 15.12. sme sa rozhodli spraviť radosť deťom z detského domova v  Klobušiciach. Vzali sme 2 autá, pár škatúľ s hrami a pomôckami, 12 animátorov a o 16:00 sme vyrazili. Po prvotnom „oťukaní“ medzi nami a deťmi sme spustili televízny program „Cestujeme s Máriou“, ktorý za sebou skrýval príbeh zvestovania a narodenia Ježiša. S deťmi sme navštívili Alžbetu a súťažne si zaspievali zopár kolied, oslávili Máriine zásnuby s Jozefom pretekmi v tom, kto zje najrýchlejšie horalku, prekonali sme náročnú cestu do Betlehema, keď sme s Máriou podliezali spadnutý strom na ceste – limbo tyč – a pomohli sme mudrcom od východu zorientovať sa na hviezdnej oblohe pomocou maxi Ubonga. Spoločne sme sa naučili tanec Ave Maria a nakoniec ako na každú správnu oslavu upiekli Ježiškovi tortu. Víťazmi sme sa napokon stali všetci po zvládnutí poslednej úlohy – obdarovať svojou tortou inú skupinu.  

Sr. Lamiya, FMA: „Je to dôležité, aby sme sa otvárali i takýmto možnostiam, ktoré nás posúvajú za hranice nášho strediska.“

Animátorka Janka: „Páčila sa mi ich detská radosť a úprimnosť.“

Animátor Filip: „Cítil som sa tam veľmi príjemne. Mal som radosť, že som mohol pobaviť deti a spraviť im pekný deň.“

Animátorka Aďa: „Po návšteve detského domova som sa utvrdila v tom, že to, čo študujem, ma naozaj baví a chcem to ďalej rozvíjať možno i v takomto smere. Pre mňa osobne veľmi obohacujúca skúsenosť.“

Vlado, SDB: „Som rád, že som mohol vytvoriť nové priateľstvá a stretnúť sa s deľmi a vychovávateľmi v detskom domove.“

Animátorka Mária: „Skvelé bolo, že deti v centre boli ako všetky ostatné deti a že aj my sme k nim pristupovali bez zbytočných nánosov „ľútosti“, a tak nám boli rovnocennými partnermi.“

O tom, že sa v Klobušiciach páčilo nám, svedčí aj fakt, že sme odhodlaní určite sa ešte medzi deti vrátiť počas roka. A či sa páčilo aj deťom, sa môžete presvedčiť sami na nasledujúcich fotkách.

Ďakujeme aj dobrým ľuďom, ktorí sa k nám pripojili zapojením sa do zbierky školských a športových potrieb pre deti.

autori: Mária Vavrová, Aďa Pilná

Mikuláš obdaroval deti

Aj tento rok zavítal do nášho strediska Mikuláš. Stalo sa tak v nedeľu 8.12. V ten istý deň v roku 1841 don Bosco stretol Bartolomea Garelliho a tak vzniklo prvé oratórium v Turíne.

Mikuláš deti pozdravil, oni mu zahrali malé divadlo, zaspievali a on ich obdaroval. Potom sa deti s Mikulášom odfotili a išli s rodičmi domov.

Ďakujeme rodine Farských a spolupracovníkom, ktorí túto milú akciu pomohli zorganizovať.

autor: Vlado Plášek sdb

Prvoprijimajúci veria! A čo ty?

Prvoprijímajúci mali v nedeľu 1.12. už tretie IMOS stretko. IMOS = Ide Mi O Svätosť. Toto nedeľné popoludnie sa nieslo v téme Verím. Animátori si pre deti pripravili zábavno vedomostný program v podobe kvízu a súťaží. Deti pretekali v dostihových pretekoch, preverili si svoje vedomosti v kvíze, vytvorili kreatívne scénky. Program zavŕšili animátorské súboje, ktoré mali poriadny detský fanklub :) Takto strávili prvú decembrovú nedeľu prvoprijímajúci s ich animátormi. Bohu vďaka.

🙂

autor: Filip Ondráš

Ďalší úspešný koncert v našom kostole

Základná umelecká škola z Dubnice nad Váhom potešila aj tento rok priaznivcov hudby svojim koncertom, ktorý sa konal v sobotu 23. novembra 2019. Pestrý program pozostával zo sedemnástich skladieb: klasických aj moderných. Hudba bola doplnená o hovorené slovo a pútavé príbehy. Deti a ich pedagógovia dali do svojich výkonov dušu. Dramaturgiu programu pripravila pani učiteľka Diana Lišková. Záznam koncertu je možné pozrieť si na odkaze https://www.youtube.com/watch?v=VlijM_dlTf8. Tu je výber niekoľkých fotiek, ostatné sú tu: Foto

autor: Ján Drgoň sdb

foto: Mária Badačová

Pingpongový turnaj

Dňa 5.12. 2019 sa uskutočnil takzvaný nultý ročník pinpongu v Kaťáku. Na podujatí sa zúčastnilo veľa mladých, ktorí boli rozdelení na 2 kategórie: mladší (súťažiaci od 5. ročníka až po 9. ročník) a starší (súťažiaci od 1.ročníka na strednej škole až po don Cyrila). Hralo sa fér, poctivo a na vysokej úrovni. Všetci dúfajú že pinpongové turnaje v Kaťáku sa budú konať aj nadalej.

VÝSLEDKY MLADŠÍ :

1. BRUNO DZURENDA
2. DOMINIK BAGIN
3. MATEJ LIŠKA
4. KRISTIÁN ŽILKA
5. DUŠAN KOPAČKA
6. JURAJ KRÁTKI
7. JAKUB TURZA
8. ATEF GARIANI

VÝSLEDKY STARŠÍ  – CHALANI :   

1.  FILIP ONDRÁŠ
2. CYRIL GAJDOŠ
3. LUKÁŠ LACHER
4. VLADO PLÁŠEK
5. DOMINIK SIEKEL

VÝSLEDKY STARŠÍ  – DIEVČATÁ :

1. LAMIYA JALILOVA
2. BETKA ČEPELOVÁ
3. NIKA ŠKROVANOVÁ

autor: Filip Ondráš a Tomáš Benko

Sústredenie detského zboru 100&1 Ovečka

Deti zo zboru 100&1 ovečka strávili poslednú novembrovú sobotu spoločnou prípravou na advent. Cely deň mali bohatý program plný zábavy a hier. Časť programu venovali aj nácviku piesní, ktorými spríjemnia detské sv. omše počas adventu. Poobede sa spolu presunuli na výrobu adventných vencov k sestrám do Laury. Detský zbor 100&1 ovečka je plne pripravený na príchod adventu .

Mária Farská

🙂

Viac fotiek nájdete na facebook-ovej stránke : https://www.facebook.com/pg/saldub.sk/photos/?tab=album&album_id=1184738438581868