Slávnostné otvorenie Katolíckeho domu

10.9.2017, chvíľu pred pol štvrtou poobede stojí asi päťdesiat ľudí, ktorých na prvý pohľad nič nespája, pred budovou Kaťáku. Zvonku rovnaký, no vnútri je to, prečo všetci prišli. Hľadia na hodinky a očakávajú, čo nové prinesú prerobené priestory. Miestnosti, ktoré zažili stretnutia priateľov, vznik nových vzťahov, obnovenie starých spojení, detský smiech, trápenia mladých ľudí či pokojné rozhovory pri kávičke, sa totiž ako lusknutím prstov premenili na ešte útulnejšie a modernejšie.

Celé prázdniny na tom pracovali starší a skúsenejší spolu s animátormi. Keď don Piatrov posvätil tento „druhý domov“ a páska je prestrihnutá, všetci môžu preskúmať staré zákutia vylepšeného Katolíckeho domu, zistiť, že Oranžová miestnosť nie je už tak veľmi oranžová; v Rybičkovej izbe ryby preplávali zo stien na stôl; v bare je, pre veľké potešenie, varná doska a chladnička a že domov je stále domov, aj keď vyzerá inak.

A keď je Kaťák preskúmaný, mikiny don Titusa Zemana nakúpené, je čas oslavovať. Spoločne zajesť túto udalosť, pozhovárať sa pri pečení klobások, zabaviť sa spolu s deťmi na skákacom hrade či na stanovištiach a hlavne, užiť si spoločenstvo, ktoré všetkých priviedlo na toto miesto; spoločenstvo, ktoré Katolícky dom ukrýva.

(Kika Machálková)


Viac fotiek nájdete na na našej FB stránke.