Ples rodičov a priateľov školy vo veľkom štýle

Plesová sezóna je v plnom prúde, a zahanbiť sme sa nechceli dať ani my. Jedenásteho februára  nadišla príležitosť aj pre rodičov a priateľov našej školy, aby sa spolu dosýtosti zabavili. Aj tohtoročný ples organizovala už tradične Rada rodičov školy. Ale predsa len v niečom výnimočný bol, totiž prvýkrát sa konal v priestoroch reštaurácie Lavante, čo si pochvaľovali všetci zúčastnení. O celkovej spokojnosti hovorí aj počet zúčastnených, ktorých bolo až 180.

Ples sa rozbiehal už tradičným privítaním, keď zúčastnené dámy dostaly drobný darček vo forme kozmetiky a páni zasa pohárik domácej pálenky. Oficiálne privítali hostí riaditeľka školy pani Monika Pastieriková, predseda rady rodičov pán Peter Burian a direktor saleziánov don Jozef Ragula. Po krátkych príhovoroch nastal čas kultúrneho programu. V pôsobivom vystúpení sa predviedli členovia folklórneho súboru Kolíska, v ktorom sa angažujú aj viaceri žiaci našej školy. Ich vystúpenie bolo príjemným nabudením do celého večera.

O ďalšiu zábavu sa už starala hudobná skupina Melody, ktorá svojim umením bavila hostí až do nasledujúceho rána. Samozrejme s občasnými prestávkami, ktoré mali tiež svoje opodstatnenie. Najskôr sa podávala bohatá večera, neskôr mali účastníci možnosť navštíviť bufet a venovať sa rozhovorom v kruhu priateľov, a napokon o polnoci na všetkých čakalo aj milé prekvapenie – pečené prasiatko.

Počas večera si účastníci mohli zakúpiť aj lístky do tomboly. Tento rok na nich čakalo 77 hodnotných cien, ktoré vzbudili všeobecný záujem a po lístkoch sa len tak zaprášilo. Síce nemohli vyhrať všetci, ale radosť to nevzalo nikomu. Zábava pokračovala až do bieleho rána, kedy sa účastníci – unavení, ale spokojní – rozchádzali domov.

Za túto vydarenú zábavu chceme poďakovať najmä Rade rodičov školy, ktorá sa do organizácie vložila skutočne naplno. Zodpovedne celý ples pripravovali, čo nakoniec prinieslo aj vytúžené ovocie. A tiež chceme poďakovať aj starším žiačkám, ktoré boli ochotné pomôcť v šatni a pri iných drobných úlohách. Pevne verím, že naozaj všetci odchádzali domov spokojní, a mám nádej že sa opäť stretneme pri iných pekných akciách našej školy.

(don Jozef Ragula SDB)