Oznamy na 29. nedeľu cez rok – 16. október 2022

Liturgický kalendár:
V pondelok je spomienka sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka.
V utorok je sviatok sv. Lukáša, evanjelistu.
V sobotu je spomienka sv. Jána Pavla II., pápeža.
Budúca nedeľa je 30. v období cez rok. Misijná nedeľa.

 1. Dnes je zbierka na misie. Z našej farnosti bude výťažok použitý na podporu saleziánskej misie v Jakutsku a Aldane, na podporu misijných dobrovoľníkov, ktorých máme 13, v Južnom Sudáne, Keni, Tanzánii a na Luníku 9 a tiež na podporu novicov z Madagaskaru, ktorí sa venujú deťom vo väznici pre maloletých v Anjanamasina. Dvakrát do týždňa tam zabezpečujú stravu.
 2. Dnes je aj stretnutie s rodičmi a deťmi, ktorí sa pripravujú na 1. sv. prijímanie – na sviatostný život ich detí. Viac info dostali rodičia mailom.
 3. Aj my v našej farnosti sa zapojíme do podujatia: Milión detí sa modlí ruženec. V utorok o 17.30 hod. v Kostole sv. Jakuba sú pozvané všetky deti k modlitbe. Stretávame sa 10 minút predtým.
 4. Vo štvrtok je Lectio divina v Kostole sv. Jána Bosca o 19.00 hod.
 5. V piatok je stretnutie animátorov po mládežníckej sv. omši.
 6. Od štvrtka do nedele príde na vizitáciu do našej komunity a celého diela náš otec provinciál don Peter Timko. Bude celebrovať sv. omšu v Kostole sv. Jakuba vo štvrtok o 18.00 hod., v piatok mládežnícku a v nedeľu o 9.00 hod. Po nich ho môžete stretnúť a porozprávať sa v prípade záujmu.
 7. Spolu s birmovancami a mladými ideme 26. októbra na Godzone do Žiliny. Kto sa chce z mladých ku nám pridať nech sa prihlási u don Bohuša do budúcej nedele.
 8. Budúcu nedeľu začne predaj sviečok za nenarodené deti. Sviečky si budete môcť kúpiť za dobrovoľnú sumu po svätých omšiach v nedeľu a počas týždňa až do 2. novembra. Príspevkami budú podporené tehotné ženy a ženy s deťmi v ťažkých situáciách.
  Od začatia akcie v roku 2009 sa takto mohlo narodiť 200 detí, pri ktorých matky uvažovali o potrate a pomohlo sa viac než 2100 ženám v ťažkej situácii bez podpory okolia.
 9. Oznam z mesta: Vzhľadom na zvýšený výskyt diviačej zveri v okolí Kalvárie, bude v sobotu 22. októbra 2022 uskutočnený jej odlov čase od 8.00 do 12.00 hod. Vyhnime sa v uvedenom čase daným miestam. Za porozumenie ďakujeme.