Oslavy don Bosca sa odštartovali animovaným piatkom

Oslavy pri príležitosti sviatku don Bosca sa začali v piatok. Postarali sa o to mladí už tradičným animovaným piatkovým večerom. Ten sa tentoraz niesol v duchu Talianska.

 

Myšlienka piatkových animovaných večerov vznikla ešte v lete, keď animátori rozmýšľali nad otvorením katolíckeho domu v novom školskom roku. Chytili sa jej štyria animátori. A keďže sa blížil sviatok sv. Jána Bosca, rozhodli sa začať oslavy práve v piatok počas animovaného piatku.

Animátori, ktorí prišli s nápadom animovaných piatkov

Viac prezradila jedna z animátoriek Andrea: „Tento posledný piatok sme venovali Taliansku. Vytvorili sme mafiánske rodiny, ktoré sa snažili získať späť obraz don Bosca. Popritom hrala talianska hudba, piekla sa domáca pizza, ochutnávali sa syry a rozprávali sme sa. Myslím si, že je skvelé, že aj takouto formou môžeme zažívať spoločenstvo a oživovať naše stredisko.“

 

Oslavy pokračovali počas celého víkendu. V sobotu bola pre animátorov pripravená duchovná obnova a pre birmovancov florbalový turnaj. Sobotný program vyvrcholil slávnostnou sv. omšou v Kostole sv. Jána Bosca, po ktorej bolo na nádvorí kostola pripravené občerstvenie.

Oslavy zakončilo nedeľňajšie animované poobedie pre deti pripravujúce sa na prvé sv. prijímanie. V katolíckom dome na nich čakal don Bosco s mamou Margitou.

don Bosco s deťmi

 

 

Juraj Bartoš