(Nie)smutná rozlúčka so sestrou Evkou

V sobotu 24.6.2017 sme sa všetci, malí aj veľkí animátori stretli v saleziánskej záhrade, ktorá už od siedmej hodiny večernej vyvoniavala grilovaným mäsom a atmosférou spoločenstva . Aj keď to bola rozlúčková párty, ktorú nám usporiadala samotná Evička, nikto netrúchlil v kúte, všetci sme sa zabávali po svojom, no pritom spoločne.

Evka sa venovala všetkým skupinám a jednotlivcom veľmi osobitne, tak ako to robila vždy. Ak môžem takto odvážne vyhlásiť, po rozhovore s Evkou sa každý môže cítiť výnimočne, pretože sestra Eva si na nás všíma aj to, čo sami nevidíme, robí z nás jej „lovátka“.

A presne v takomto duchu sa niesol sobotný večer plný hier, opekania, rozprávania a chrústov, ktorí sa rozhodli nám trošku spestriť program svojou prítomnosťou. Užili sme si spoločný čas, rozbili raketu na bedminton, darovali Evke nejaké tie darčeky na pamiatku, za čo sme dostali rozlúčkové objatia, ktoré boli naplnené láskou, no a samozrejme padlo aj niekoľko sĺz.

Sestra Eva ide ďalej pomáhať ostatným hľadať ich vlastné dary. A my? Môžeme byť bez Evky, no s Evkou sme, ako ona sama vraví, plnotuční.

Ďakujeme!

(Kika M.)