Na Dni farnosti slnko svietilo hlavne v srdciach

Podobne ako počas pretekov Savio Race, aj na Dni farnosti počasie viselo na vlásku. Skúsení Dubničania však vedia, že keď mraky idú od Ilavy, veľa dažďa z toho nebude. Preto nezaváhali a v nedeľu 21. mája prišli oslávniť blížiaci sa sviatok Panny Márie Pomocnice a spoločne stráviť príjemný čas.

Farár Bohuš Levko, SDB, uvítal prítomných slovami: Pozývam vás dnes tu prežívať kultúru stretania. Ale nemyslím len takú obyčajnú peknú atmosféru, ale tú, čo vychádza z toho, že zotrvávame s Ježišom.“

Nasledoval krátky kultúrny program, ktorým divákov sprevádzali osvedčení moderátori Lily Ritková a Peťo Čillek. „K dobrej oslave patrí dobrá hudba,“ tvrdil Peťo, a tak hudba nemohla chýbať už od začiatku. Vystúpenia odštartovali deti zo zboru 100 a 1 ovečka mariánskou piesňou z autorskej dielne Táničky Liškovej.

Dažďové kvapky účastníkov najviac postrašili počas mini-koncertu Ukulele Bandu. „Šuštanie dažda výborne zapadlo do pesničky o levovi v džungli. To dotvorilo atmosféru pralesa,“ usmievajú sa manželia Hudcovskí, ktorých neisté počasie tiež neodradilo prísť.

Potom prišli na rad medailové tanečnice z Laura Dance, ktoré publikum poriadne roztlieskali so svojimi choreografiami I like to move it, Neskrotná, Oheň a voda a Barbie Girl.

Obľúbeným bodom programu býva aj spievanie ľudoviek. O hudobný sprievod sa postarali don Marián so svojou heligónkou a pani Ida s husľami. Pridali aj vzácnu pieseň k Panne Márii Pomocnici, ktorú sa tu všetci zišli osláviť.

A potom už vypukla zábava pre deti, ktoré neúnavne obiehali stanovištia a zarábali žetóny. Dospelí si zatiaľ mohli posedieť pri káve, živánskej či koláčiku. Za pomoc pri deťoch patrí veľká vďaka animátorom a birmovancom. Aj pre nich samých to bol zážitok. Birmovanka Sofia zo stanovšťa s chodúľami zhodnotila: „Deti sú veľmi šikovné, máme tu veľmi rýchly obrat žetónov.“ Birmovanci Adam, Lukáš a Adam si tiež pochvaľovali dobrú atmosfétru a veľké nasadenie detí.

Skákacie hrady boli obliehané po celý čas a otriasali sa smiechom a radostnými skokmi. Stánok s hokejom mal tiež svoju stabilnú klientelu, ktorá vytrvala až do víťazstva slovenskej reprezentácie nad Slovinskom.

Celkový priebeh akcie zhodnotila moderátorka Lily: „Počasie bolo príjemné – teplé, ale bez rizika, že sa spálime.“ Slnko svietilo hlavne v našich srdciach.

Text: Andrea Miklovičová, FMA

Foto: Peter Bicák, SDB