Miništrantská púť v Šaštíne

pumin

 

V poslednú aprílovú sobotu sa v národnej bazilike Sedembolestnej v Šaštíne uskutočnila už 10. jubilejná púť miništrantov – PUMIN. A na tohtoročnej púti nechýbala ani dubnická výprava. Naši chlapci ladili formu už od piatkového večera, nocovačkou v Katolíckom dome. Zavčas ráno sa naša výprava vydala na cestu. Celý program začínal o deviatej úvodným kvízom, po ktorom si mohli starší chlapci vybrať z niekoľkých ponúk na debatku v kláštore, a mladší mali kvíz v bazilike. O jedenástej púť vrcholila svätou omšou, ktorú celebroval náš otec biskup Galis. Bol to nádherný pohľad, keď baziliku v Šaštíne zaplnilo tristo chlapcov v miništrantských rúchach z mnohých miest a dedín Slovenska. Otec biskup nás povzbudil, aby sme vždy zostali verní Kristovi, tak ako to dokázal sv. Dominik Savio, ktorého relikvia bola vystavená na oltári spolu s relikviou sv. Jána Pavla II., veľkého priateľa miništrantov.

IMG_9227

Po skončení sv. omše nasledoval obed v priestoroch saleziánskeho oratória. Tí, ktorí si už pochutili na grilovanom špíze, mohli využiť niektorú z nafukovacích atrakcií na ihrisku, alebo stráviť voľný čas návštevou stánkov so suvenírmi. Popoludní bolo pripravené na kláštornom nádvorí divadlo o živote Dona Bosca a jeho veľkých žiakoch, Dominikovi Saviovi a Michalovi Magonem, ktoré pripravili mladí z Piešťan. Po divadle už bol priestor na hry, v rôznych stanoviskách v parku a na ihrisku.

IMG_9258

Celú púť sme zakončili krátkou adoráciou a požehnaním v bazilike, po ktorej nás rektor národnej svätyne, don Čverčko SDB, pozval ešte na zmrzlinu. Je pravda, že pri takom množstve chalanov sa nám nechcelo čakať v rade, tak sme si dali zmrzlinu po ceste domov v Senici.

IMG_9302

Napokon sme sa zdravo unavení vrátili okolo devätnástej do Dubnice, aby sme mohli pokračovať v radostnej službe pri oltári. No a hádam sa k nám na budúci rok pridajú aj ďalší.

IMG_9248

(don Jozef Ragula SDB)