Dubničania darovali don Boscovi nový dizajn

Webstránka je pre každé saleziánske stredisko dôležitým prostriedkom pre propagáciu a informovanie ľudí na internete. Saleziáni v Dubnici nad Váhom sa snažia držať krok s dobou, a preto sa rozhodli aktualizovať webstránku vytvorenú v roku 2009 a venovať ju ako dar don Boscovi k jeho sviatku. Keby don Bosco žil dnes, určite by chcel mať tú najkrajšiu a najlepšiu webstránku, ktorou by zaujal čo najväčší počet ľudí vo svojom okolí.

 

Hlavnými dôvodmi pre vznik novej webstránky boli neaktuálnosť a chýbajúca responzívnosť starej webstránky. Responzívnosť je schopnosť webstránky prispôsobiť sa veľkosti displeja, na ktorom je zobrazená. Responzívnu stránku je možné zobraziť na mobiloch, tabletoch ale dobre vyzerá aj na veľkých obrazovkách monitorov.

 

Nová webstránka bola vybudovaná v priebehu dvoch mesiacov v spolupráci s tímom, ktorý tvorilo viac ako 30 členov. Je založená na redakčnom systéme WordPress a medzi jej hlavné prednosti patrí príťažlivý vzhľad a funkcionalita. Dominantným prvkom novej webstránky je dynamický banner na domovskej stránke, ktorý informuje návštevníkov o zaujímavých aktualitách.

 

Novinkami na webstránke sú:

  • stránka venovaná don Boscovi, saleziánskej spiritualite a saleziánskej rodine;
  • stránka venovaná našim misionárom, hudobníkom, rôznym spoločenstvám;
  • knižnica s kompletnou databázou kníh;
  • archív Farských zvestí a naskenovaná Kronika akcii v Katolíckom dome;
  • kalendár synchronizovaný so saleziánskym Google kalendárom a mnoho iného.

 

Hlavné menu ponúka základné informácie o celom saleziánskom diele s tromi hlavnými kategóriami: farnosť, mládež a spoločenstvá. Okrem toho v ňom nájdete kontakty na jednotlivé zodpovedné osoby a tiež možnosť podporiť naše dielo v Dubnici (dve percentá pre mladých; dokončenie nového kostola), či vo svete (saleziánske misie).

 

Niektoré časti webstránky ešte čakajú na dokončenie, ale už teraz sa môžete tešiť napríklad na stránku o divadlách ktoré sa u nás hrali, či na stránku o rehoľných a kňazských povolaniach z Dubnice. Pokiaľ by ste aj vy mali nápady a návrhy na zlepšenie novej webstránky, tak ich môžete poslať na saldub.dca@gmail.com.

 

Špeciálne poďakovanie pri príprave tejto westránky patrí Martinovi Funiakovi (admin sbb.sk) a Michalovi Šimkovičovi (webdizajnér z Dubnice žijúci v USA).