Dubnica má dva tímy v súťaži bibliq

Mladým z Dubnice a okolia sa podarilo vytvoriť dva tímy, ktoré súťažia v celoslovenskej biblickej lige bibliq.

Nováčikmi v súťaži sú tri študentky a jeden študent dubnického gymnázia, ktorí vytvorili družstvo s názvom Filotea. Sprevázda ich katechéta Jozef Štefún.

Minuloročné finalistiky bibliqu Crazy Girls sa dali dokopy v novom zložení a na sprevádzanie oslovili sr. Andreu Miklovičovú, FMA.

Obidvom tímom sa zatiaľ výborne darí. V poradí medzi ostatnými päťdesiatimi družstvami sa postutne prepracovávajú k prvej desiatke. Čo je však najdôležitejšie, každý deň si vďaka súťaži čítajú zo Svätého Písma, nadobúdajú nové vedomosti a obohacujú svoj duchovný život o nové skúsenosti.

Súťaž bibliq sa v tomto svojom druhom ročníku venuje Evanjeliu podľa sv. Jána. Prvé etapy ligy prebiehajú online. Súťažiaci, ktorých je tento rok vyše stopäťdesiat, si každý deň v mobile prečítajú úryvok z Písma, a strávia s ním čas v modlitbe. Každý deň ich čaká tiež malý kvíz, ktorý preverí, nakoľko sa im do textu podarilo zahĺbiť. Okrem toho počas súťaže plnia rôzne špeciálne úlohy, ktoré im pomáhajú pochopiť dianie v jednotlivých kapitolách evanjelia. Napríklad nedávno mali tímy upiecť nekvasený chlieb a ak chceli získať aj bonusové body, mali ho upiecť v prírode na ohni.

Po každej etape sa všetky tímy schádzajú na online stretnutí a napokon ich čaká online semifinále 27. mája, z ktorého tí najlepší postúpia do finálovej víkendovky v Žiline.

sr. Andrea Miklovičová, FMA

grafika a foto: bibliq