Športovalo sa aj počas sviatkov

K vianočným sviatkom okrem iného neodmysliteľne patrí i dobré jedlo, čas strávený pred televíznym prijímačom a povaľovanie sa na pohovke. Za druhý koniec to však vzali niekoľkí mladí, ktorí sa rozhodli sviatky prežiť o niečo aktívnejšie.

 

Katolícky dom hostil počas niekoľkých dní spolu približne 70 účastníkov dvoch športových líg: futbalovej a volejbalovej. Futbalová liga, nad ktorou záštitu prebral Vladimír Kuric, sa začala 23. decembra. Štvrťfinálové, semifinálové a finálové zápasy sa odohrali už v novom roku, 2. januára.

Keďže sa blížili Vianoce, futbal je moja srdcovka a počas školy som naň nemal skoro žiaden čas, premýšľal som, ako to všetko najlepšie využiť. Tak som sa rozhodol zorganizovať túto futbalovú ligu, ktorej podmienkou bolo vytvorenie aspoň štyroch tímov. Tajne som dúfal, že by ich mohlo byť osem. Napokon sa ich prihlásilo až dvanásť.“ – vysvetlil Vladimír a zároveň dodal: „S prvým ročníkom som bol nadmieru spokojný. Zápasy sprevádzala príjemná atmosféra, ktorú vytvárali všetci tí, ktorí práve nehrali. A to bolo zrejme aj to najdôležitejšie, prežiť spolu príjemný čas pri športe. Verím, že podobný záujem bude aj o rok.“

Futbalová liga Futbalová liga2

 

Pre tých, ktorí holdujú skôr volejbalu, bola vďaka Petrovi Bartošovi usporiadaná i volejbalová vianočná liga. V porovnaní s futbalovou má však tá volejbalová za sebou už ročnú tradíciu. Zápasy sa začali hrať 27. decembra a vyvrcholili 3. januára. Viac o lige prezradil organizátor: „Môžem povedať, že tohtoročná liga bola zas o niečo lepšia než tá predchádzajúca a priniesla vyrovnanejšie zápasy s naozaj kvalitným volejbalom. Jej cieľom bolo stráviť čas s priateľmi a spraviť niečo pre svoje zdravie. Už teraz sa teším na ďalší rok a premýšľam, ako to opäť pozdvihnúť na trošku vyššiu úroveň.“

Volejbalová liga

 

Pokiaľ ste volejbalovú ligu nestihli, no chceli by ste sa tomuto športu venovať pravidelne, tréningy sa konajú každý utorok a sobotu o 19. hodine v Katolíckom dome. Podmienkou je dobrá nálada a chuť napredovať.

Matej Švančara

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár