Škola v prírode – tentoraz aj s našimi škôlkarmi

Deti z našej školy mali opäť príležitosť prežiť jeden týždeň uprostred nádhernej prírody v srdci Malej Fatry v hoteli Boboty. Pre tretiakov bol opäť pripravený aj plavecký výcvik. Pod vedením p. učiteľky Kubovej a sr. Danky Oremovej FMA sa mali možnosť priučiť základom plaveckého umenia priamo v hotelovej plavárni.

Niektorí to zvládli bravúrne, niektorí sa trochu potrápili, ale pokrok urobili všetci. Avšak najväčšiu pochvalu od hotelovej plavčíčky získali druháci, ktorých plavecký výcvik ešte len čaká. Takže už teraz sa máme na čo tešiť. Pravdaže, škola v prírode nie je iba o plávaní. Trochu sme sa aj učili. Ale najviac času mohli deti opäť venovať hrám a športovým aktivitám. V perfektne pripravenom programe si prišli všetky deti na svoje.
Mali sme aj niekoľko výletov do okolitej prírody. Jeden deň sme sa vybrali na najvyšší vrch fatranského pohoria – Veľký Kriváň. Naši škôlkari sa museli držať spolu, aby ich neodfúklo, ale všetci mali na tvárach úsmevy. Najväčšiu radosť mali pravdaže z lanovky. Okrem výhľadov z hrebeňa si mohli deti pohorie vychutnať aj z opačnej perspektívy. Ďalší výlet bol do tiesňavy Jánošíkových dier, kam sme sa priviezli terchovským vláčikom. Tu mohli deti obdivovať hory v ich majestátnej mohutnosti zo samého „dna“.

Každý deň sme sa schádzali aj na slávení sv. omše, kde bola príležitosť poďakovať Pánovi za pekné chvíle počas dňa, ale aj poprosiť za ten nasledujúci. Tento rok sme mávali sv. omšu spoločne s deťmi zo školy z Oščadnice, ktoré boli tiež ubytované v hoteli Boboty, takže sme mali príležitosť nadviazať aj nové priateľstvá.
Bol to opäť krásny, ale pre pedagógov vyčerpávajúci týždeň. Skutočne veľkú vďaku si zaslúžia všetky učiteľky, p.učiteľka Kubová, p. učiteľka sr. Pukajová, p. učiteľka Chudová, p. učiteľka Benková, p. učiteľka Koníčková a p. učiteľka sr. Oremová. Ďakujeme tiež našej zdravotníčke p. Burianovej a aj animátorovi Lukášovi Rajcovi. Všetci odviedli stopercentnú prácu a deťom odovzdali aj kus zo svojho srdca. Môžeme byť hrdí, že máme takýchto ľudí na našej škole.

(don Jozef Ragula SDB)