Rodinný karneval s Mackom Pu

„Si odvážnejší ako dúfaš, silnejší ako vyzeráš a múdrejší ako si myslíš.“ (Macko Pu)

V nedeľu 16. februára mamy z farnosti pomohli zorganizovať už tradičnú udalosť pre deti a celé rodiny – farský karneval. Deti v maskách od výmyslu sveta a ich odvážni rodičia, ktorí sa tiež radi prezliekli do zaujímavých kostýmov, sa spolu veselili, tancovali a plnili súťažné úlohy inšpirované rozprávkovým Mackom Pu.

V Mackovej knižke sa stratili písmenká! Naše princezné, superhrdinovia či zvieratká ich pomáhali hľadať na šiestich stanoviskách, kde si preverili svoju odvahu, múdrosť, silu, presnosť, radosť a trpezlivosť. Po splnení troch úloh dostali stratené písmenko a mohli ho nalepiť na stránku do knižky. Poskladaný text znel: „Si odvážnejší ako dúfaš, silnejší ako vyzeráš a múdrejší ako si myslíš.“ (Macko Pooh) .

Po súťaži a veselom tancovaní päťčlenná porota zvolila najoriginálnejšie masky. Medzi deťmi vyhrala kráľovná Alžbeta II, Marshal z Labkovej Patroly a sladká Tortička. Ocenení boli aj Majster Pat, Lienka, Indián, Kuchárka a Myška Minnie. Ostatné deti neodišli naprázdno – každému sa ušla chutná maškrta. Ako po iné roky, i tento rok sa súťažilo tiež v kategórii „rodinné masky“ – cenu poroty získalo Ľadové kráľovstvo rodiny Daškovej.

Novinkou na karnevale bol čajík a malé občerstvenie pre všetkých, pripravené s láskou mamičkami z Matelka. Ďakujeme organizátorom a všetkým animátorom, ktorí si znova našli čas a venovali ho deťom a tejto peknej rodinnej akcii a už teraz sa tešíme na karneval v budúcom roku!

Viac fotiek nájdete tu .

Za všetkých vďačných rodičov, mamy Maťa a Peťa“