Quo vadis?

10.-12. februára sa naši videsáci opäť stretli v Liptovskej Štiavnici. Počas víkendu čelili viacerým otázkam – „kam kráčaš?“ bola jednou z nich.

Piatkový večer sa niesol v duchu príjemnej atmosféry na Bosco Tea, ktorý mladí využili na spoločné rozhovory. Veľkým bonusom bol salezián Janko Holubčík, ktorý toto spoločenstvo sprevádzal počas celého víkendu.


V sobotu sa účastníci dozvedeli už o 3., 4. a 5. návyku podľa S. Coveyho – o návyku dať prvoradé veci na prvé miesto, o myslení spôsobom výhra-výhra a postoji „snaž sa pochopiť a až tak byť pochopený“. Po predstavení destinácií sa videsáci v modlitbe rozhodovali, kde by počas tohto leta mohli smerovať ich kroky. Ponuka sa tento rok rozšírila o nové destinácie, ako je Srbsko, Veľká Británia či Sibír. Večer spríjemnila návšteva rodinky Fiľovcov, ktorí zahrali a zaspievali na ľudovú nôtu, čo viacerých vyhnalo do tanca. Večerný program bol taktiež sčasti tanečný. Mladí sa vybláznili na Bosco Fit, zasúťažili si a tiež fičali spoločenské hry s krycím názvom Bosco Win.


V nedeľu po sv. omši skupinky hodnotili využívanie Coveyho princípov pri výchove, akú aplikuje Don Bosco, misionári a tiež každý vo svojom živote. Po výdatnom obede sa VIDES partia opäť rozpŕchla po celom Slovensku. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie, ktoré sa uskutoční v Banskej Belej.

Katarína Miklošová

(zdroj: www.vides.sk)

:: Podporte našu činnosť