Prišla medzi nás sestra z Japonska
Sr. Maria Assunta Sumiko Inoue
Od stredy 2.11. do nedele 6.11. majú dubnické sestry saleziánky vzácnu návštevu, ktorá prišla navštíviť miestnu komunitu v mene hlavnej predstavenej sr. Yvonne Reungoat FMA.
Sr. Maria Assunta Sumiko Inoue sa narodila v Nagasaki (Japonsko) 12. augusta 1965, v rodine s dlhou kresťanskou tradíciou. Jeden z jej bratov je rehoľník verbista. Navštevovala školu FMA, kde sa zrodilo jej výchovné povolanie. Zložila prvé sľuby v Chofu v r. 1989 a v Tokiu študovala spoločenské vedy. Počas štúdií bola tiež asistentkou aspirantiek. Následne učila na strednej škole. Od r. 1998 tri roky študovala v Ríme saleziánsku spiritualitu. Po návrate do Japonska znova vyučovala a po absolvovaní kurzu pre formátorov v r. 2004 prevzala úlohu magistry noviciek. Od r. 2006 bola provinciálnou radkyňou.
Jej stálym úsilím bola koordinácia a animácia pastorácie v jej špecifickom rozmere povolania. Na tomto poli investovala veľa energie a iniciatív. Od r. 2013 do generálnej kapituly v novembri 2014 bola japonskou provinciálkou.
Na poslednej generálnej kapitule, ktorá sa konala v Ríme na jeseň v roku 2014, zvolili po prvýkrát v histórii Inštitútu Dcér Márie Pomocnice (FMA) za generálnu radkyňu sestru z Japonska. Sr. Mária Assunta Sumiko Inoue vtedy tiež ešte netušila, že bude vybraná generálnou matkou Yvonne Reungoat, aby bola vizitátorkou slovenskej provincie FMA.
Na Slovensko prišla 23. septembra a vizitáciu ukončí 27. novembra 2016. Úlohou generálnej vizitátorky je umožniť generálnej rade lepšie poznanie situácie v provincii a podporovať konštruktívne vzťahy medzi provinciou a generálnou radou. Sestra Mária Assunta počas dvoch mesiacov navštívi 15 slovenských komunít a jednu misijnú prítomnosť v azerbajdžanskom Baku. Počas vizitácie komunít sa stretne aj s otcami biskupmi v diecézach, v ktorých sestry pôsobia, s mladými. ako aj celou saleziánskou rodinou. Cez osobné rozhovory so sestrami, cez konferencie a zdieľania z Božieho slova, môže viac vniknúť do osobného prežívania zasväteného života, charizmy, môže spoznať kultúru a spoločnosť ako aj ponúknuť nové vízie a smerovanie.
Ako napísala v liste, ktorý poslala slovenským sestrám: „Túžim, aby moja prítomnosť medzi vami bola akoby púťou: budem medzi vami ako sestra, ktorá je poslaná Matkou navštíviť vás. Želám si, aby nám naše stretnutia pomohli urobiť nejaký krok vpred, odvážne vyjsť na existenčné a geografické periférie a aby nám Pán dal radosť byť Ním premenené, aby sme boli misionárkami radosti a nádeje.“
Komunikačným jazykom je taliančina.
Ďakujeme za modlitby!
(sr. Edita Štefkovičová FMA)