Pomoc Ukraine – Ubytovanie a iné

POSKYTNUTIE UBYTOVANIA


Urgentná prosba o poskytnutie ubytovania, pre mamy s deťmi, prípadne ženy samé, kde by mohli prečkať krátke alebo dlhšie obdobie.
Zapísanie sa do formulára tu:
Formulár na poskytnutie ubytovania (google.com)https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjEnExnfihwp2L3hDO8BDpRwdmuhqKWezLMe_NjAIIrgN7wA/viewform

AZYLOVÝ DOM PRUSKÉ


Spravujú ho františkáni, je to hneď pri kláštore. Vždy je tam jeden z františkánov (0904 072 737). Majú rezervačný systém na stránke františkánov pre dobrovoľníkov. Je tam 60 ľudí, matky s deťmi, z Charkova, z uhoľného mesta pod Charkovom, z Kyjeva, posledná izba je voľná. Väčšina sú deti vo veku od bábätka po 17 ročných, najviac škôlkárov. Chodia tam na výpomoc aj ľudia z našej farnosti. Prichádza pomoc od vselikadial (počítače, koláče, postele). Chýba im veľmi človek hovoriaci rusky alebo ukrajinsky, ktorý by chodil po izbách alebo pomohol s papiermi. Je tam jeden človek, ktorý vybavuje papiere, ale je už vyčerpaný. Na rozhovory tam nie je veľmi nikto. Iné potreby: odvoz na úrady autom, varenie obedu, ísť do zmenárne kde by zmenili celoživotné úspory, ktoré si doniesli. Kto by chcel pomôcť ozvite sa im.