Piatkový večer „bez servítky“

Dňa 27.4 sme mali možnosť sa zúčastniť na ďalšom pravidelne sa opakujúcom piatkovom večeri a dokonca „Bez Servítky“, ktorý zahŕňal rôzne kulinárske prvky. Určite sa každý vedel nájsť alebo vynájsť, pretože potreboval pripraviť čo najlepšie jedlo pre náročnú porotu.

Na úvod tohto piatkového večera sme sa všetci zhromaždili v Katolíckom dome a rozdelili sa do štyroch skupín, ktoré medzi sebou súťažili o prvenstvo. Z každej skupiny sa vybral človek, ktorý mal za úlohu nakúpiť v obchode rôzne ingrediencie pre svoj tím, ale s obmedzeným rozpočtom, a preto bol daný človek v kontakte so svojím kulinárskym tímom. Keď sme zistili hlavnú ingredienciu večera, čo boli kuracie prsia, všetci sme rozmýšľali, ako ich najlepšie pripraviť za čas, ktorý nám bol určený.

Medzitým ako boli všetci plne sústredení na varenie, prebiehali rôzne aktivity na získavanie pomôcok z tzv. „čarovnej špajze“, v ktorej ste mohli nájsť veci od hrncov a panvíc až po kukuricu a korenie.

Každý prejavil v sebe súťaživého ducha, pretože všetkým záležalo na ich výtvore. Nesmel chýbať ani dezert, ktorý musel byť na profesionálnej úrovni. Pri hodnotení sa porota zhodla, že najlepšie varia chlapi, a tak to aj ostane! :D Samozrejme, tento piatkový večer bol skvelý a tím, ktorý ho pripravoval si zaslúži jedno veľké ĎAKUJEME.

(Patrik Červený)

Fotky všetkých súťaží, šéfkuchárov a ich výtvorov nájdete na FB stránke piatkových večerov.