Oznamy: 1. adventná nedeľa [rok B, cyklus II.] – 3. december 2023

Liturgický kalendár:
Vo štvrtok je spomienka sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi.
V piatok je prikázaný sviatok: Nepoškvrnené počatie preblahoslavenej Panny Márie.
Sv. omše budú:
– v Kostole sv. Jakuba o 6.30, 7.50 a 18.00 hod.
– v Kostole sv. Jána Bosca o 19.00 hod.
– v Prejte o 15.45 hod.
Budúca nedeľa je 2. adventná nedeľa. Povzbudzujeme vás ku každodennej modlitbe pri rodinnom adventnom venci.

  1. Dnes je Adventná zbierka na Charitu a o 15.00 hod. je Korunka Božieho milosrdenstva v Kostole sv. Jakuba.
  2. V pondelok začínajú rorátne sv. omše v Kostole sv. Jakuba v nezmenenom čase o 6.30 hod. Budú vždy ráno od pondelka do soboty počas celého adventného obdobia, aby sme tak ešte viac prežívali očakávanie príchodu nášho Pána so symbolikou svetla, ktoré bude rásť. V školskej kaplnke budú v utorky bývať tiež rorátne sv. omše o 7.00 hod.
  3. Vo štvrtok po večernej sv. omši bude na fare stretnutie rodičov zasvätených osôb a kňazov pochádzajúcich z našej farnosti.
  4. V piatok je mládežnícka sv. omša aj pre birmovancov.
  5. V sobotu pozývame všetkých mužov, ktorí sa zapojili do brigád spojených s oplotením pri Kostole sv. Jána Bosca, na ďakovné stretnutie do Katolíckeho domu o 19.00 hod.
  6. Na budúcu nedeľu vás pozýva Rada rodičov cirkevnej ZŠ na Predvianočné zastavenie do Katolíckeho domu po sv. omšiach o 7.00, 9.00 a 11.00 hod. Príďte si posedieť pri punči a koláčiku alebo plnených lokšiach. Môžete si kúpiť domáce oblátky, med i slané či sladké vianočné pečivo od našich rodičov. Kúpou dobrôt a školského časopisu podporíte cirkevnú školu a škôlku.
  7. Naša farnosť v spolupráci s komunitou Emanuel pozýva všetkých, ktorí žijú sami, pretože sa rozviedli, žijú odlúčene, nikdy sa nezosobášili alebo ovdoveli na ponuku s názvom Kurz AVE. Ide o cyklus troch víkendových stretnutí s mesačným odstupom. Počas neho sa učíme ako začať alebo pokračovať na svojej ceste uzdravenia, ako vstúpiť do novej nádeje. Program zahŕňa prednášky, svedectvá, spoločné obedy, rozhovory, modlitby a sväté omše. Viac informácii a možnosť prihlásiť sa nájdete na nástenke alebo na našej stránke www.saldub.sk