Mini-tábor podľa filmu V hlave

Veľa ľudí na celom svete videlo animák V hlave – ale naše deti na minitábore ho aj zažili na vlastnej koži. Zoznámili sa v ňom s kamarátkou Riley (čítame Rajli:-) ), ktorej pomáhali hľadať stratenú Radosť.

Ostrov Priateľstva

Prvý deň bol na pláne Ostrov priateľstva. Deti sa ráno rozdelili do skupiniek, kde sa navzájom spoznávali a naučili sa svoje mená. Potom nasledovalo dopoludnie plné zábavy a hier. Najväčší úspech mali samozrejme vodné hry a záverečná hra, v ktorej podľa príbehu z filmu, zbierali pekné spomienky – v podobe loptičiek – a pritom ich naháňali a prenasledovali rôzne emócie – v podobe animátorov. :-)

Program vyvrcholil svätou omšou, v ktorej don Vlado zhrnul zážitky zo dňa a vyzdvihol hodnotu priateľstva. Spolu s deťmi vytvorili popis priateľa: „Priateľ je ten, kto nás má rád, kto stojí pri nás v dobrom a zlom a pomáha nám.“ A k tomu ešte deťom poprial, aby mali veľa takýchto priateľov a aby sa aj samy vedeli nimi stať.

Ostrov Rodiny

Ďalší deň deti spoznávali Ostrov Rodiny. Ten im bol dôverne známy, lebo každé z detí na tábore má ten veľký dar, že žije vo svojej vlasnej rodine. A tie pripravili pre deti jedno super prekvapenie: tajne poslali vedúcej tábora sr. Lamiyi fotky celej rodiny. Úlohou detí bolo pre toto vzácne foto vyrobiť umelecký rámik. Ako sa im darilo, môžete posúdiť z našej fotodokumentácie. Krása, no nie?

V rodine je dôležité vedieť rozdávať radosť. Účastníci tábora sa presvedčili, že heslo Radosť Rozdávaním Rastie je zaručene platné. Vybrali sa totiž po skupinkách do rôznych obchodov, aby urobili radosť tetám predavačkám, ktoré tam musia stráviť celý deň. Priniesli im čokoládky, aby im prácu trochu spríjemnili a osladili. Stalo sa však niečo, čo nečakali – v každom obchode boli panie z ich gesta také dojaté, že im niečo na oplátku tiež darovali: zmrzlinu, balíček cukríkov… A tak sa deti vrátili ešte s lepšou náladou, s akou odchádzali. :-)

Na svätej omši dnes zaznela jedna novinka: o hudobný doprovod sa postaral ukulele krúžok, ktorý spolu s naším osvedčeným gitaristom Palim vytvoril živý veselý orchester.

Deti v ten deň ešte dostali milú úlohu za všetko svojim rodičom doma poďakovať – hlavne za to, že vytvárajú a starajú sa o svoju rodinu. :-)

Mamičky, oteckovia, ako? Splnili to deti? ;-)

Ži naplno

Posledný deň tábora filmová hrdinka Riley našla opäť svoje zdroje Radosti a deti si spolu s ňou odniesli domov skúsenosť, ako žiť naplno. Aj počas prázdnin a aj v živote po nich. :-)

Krásnou súčasnou tohto dňa bola aj oslava narodenín jedného z animátorov a tiež veľká vyzývačka, v počas ktorej deti splnili aj také úlohy, ktoré vyzerali nesplniteľné. To je tá sila tímu, zohratého po troch dňoch trvania tábora.

Poďakovania

Na záver ešte nasledovalo spoločné foto, spomienkové darčeky a táborový tanec. A veľké ďakujeme – pre animátorov a sestru Lamiyu, ich šéfku. Tiež veľké VĎAKA nášmu Pánovi za ochranu a požehnanie celej akcie.

Ďakujeme aj Vám, milí rodičia, že ste sa nezľakli slnka a zverili ste nám počas týchto dní svoje deti.

Toto podujatie bolo podporené z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Dotácie na podporu a rozvoj práce s mládežou 2022-2026 ,ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

text: sr. Andrea Miklovičová

foto: sr. Lamiya Jalilová a animátori :-)

Fotky z jednotlivých dní nájdete na Laura SCVČ Dubnica