Lyžiarsky výcvik detí z našej školy

V dňoch 24. – 29. januára mali žiaci našej školy sv. Dominika Savia príležitosť opäť zažiť niekoľko nádherných dní. Pre žiakov siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka bola možnosť prežiť niekoľko dní v horskom prostredí moravského pohraničia v lyžiarskom stredisku Makov – Kasárne.

Žiaci v prírode

Keďže cesta bola príliš zasnežená, autobus nás musel vyložiť v Makove, odkiaľ nás vyvážali do hotela na džípoch. Počas jedného týždňa sme takto mohli zažiť krásnu premenu od snehovej rozprávky až po takmer jarné počasie s ranným spevom vtáčikov. Ale to nebolo to hlavné. To, čo sme mohli zažiť naplno, bola radosť zo spoločenstva priateľov a z objavovania krásy lyžovania.

Na svahu

Väčšina detí totiž na lyžiach stála po prvý raz. A treba povedať, že si počínali veľmi dobre. Vďaka obetavosti učiteliek p. Kubovej, p. Behanovej a sr. Oremovej, FMA, ktorým pomáhal aj p. Kubo a don Ragula, SDB, sa radosti z lyžovania potešili takmer všetci. Aj v prípade jediného nelyžiara, ktorý v našej výprave zostal aj po týždni námah, sa potvrdilo, že ak niekto sám nechce, v istých veciach mu pomôcť nemôžeš. Ostatní účastníci svojou disciplínou a usilovnosťou korunovali svoj úspech, takže v závere kurzu sa zúčastnili aj na svojich prvých lyžiarskych pretekoch. Súťažilo sa v troch kategóriách:
Pokročilí, kde zvíťazila Adela Kolenová, žiačka ôsmeho ročníka, začiatočníci chlapci, kde zvíťazil Filip Sliva, žiak deviateho ročníka, a začiatočníčky dievčatá, kde zvíťazila Katarína Kniebüglová, žiačka siedmeho ročníka.
Víťazi si odniesli nielen ligotavé medaily, ale najmä radosť z objavenej krásy lyžovania.

Odovzdávanie cien

Ostáva nám len dúfať, že podobne si do života odnesú aj radosť zo spoločenstva priateľov a tiež duchovné hodnoty, ktoré sa im na našej katolíckej škole snažíme sprostredkovať.

Jozef Ragula