GULÁŠ PÁRTY

V polovici októbra dozrel čas na tradičnú akciu našej Cirkevnej ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia: jesennú guláš párty. Niektorí sa báli, či nebude pršať, keďže predošlé dni boli ozaj sychravé. Ale počasie nám evidentne vyprosila Fatimská Panna Mária, keďže sa práve slávilo sté výročie fatimských zjavení, lebo bolo prekrásne.
O tretej poobede  najskôr všetkých prítomných privítala v mene Rady školy p. riaditeľka M. Pastieriková. Nasledovala úvodná modlitba a pozvanie ku náhradnému úkonu pokánia: skúsiť nestráviť toto popoludnie iba s ľuďmi ktorých „poznám“, vo „svojej“ partii, ale skúsiť sa prihovoriť aj „cudzím“, menej známym a vytvoriť tak priestor pre vznik nových pekných vzťahov. A či bolo koho oslovovať?
Bolo, lebo prišlo vyše 350 ľudí. Zjedlo sa 120 litrov gulášu, na príprave ktorého sa podieľali starší aj mladší pod dohľadom niektorých oteckov našich žiakov. Nechýbal ani pitný režim.;)
Deti sa mohli vyšantiť na troch nafukovacích atrakciách. Okrem toho získavali body na súťažných stanovištiach, po ktorých si mohli pochutnať na popkorne a fantastickej cukrovej vate. Ďakujeme všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k tomuto vydarenému podujatiu a tešíme sa na ďalšie.

Paľo Piatrov, sdb

Ako „Guláš párty“ prebiehala a aká bola atmosféra si môžete pozrieť aj v krátkom video-zostrihu.