Deti z našej školy putovali na horu Živčáková

Deň katolíckych škôl, na sviatok Nanebovstúpenia Pána, žiaci z celej žilinskej diecézy oslávili spoločnou sv. omšou v mariánskej svätyni na hore Živčáková. Nechýbali medzi nimi ani zástupcovia z našej školy.

Napriek sychravému počasiu sa ráno pred školou zišla asi tridsiatka žiakov, niekoľko rodičov a učiteľov, ktorí odhodlane nabrali smer Kysuce. Cesta ubiehala rýchlo, nielen vďaka zásobám sladkostí, ale aj preto že bolo stále čo obdivovať. Po príchode na pútne miesto sme sa všetci odobrali do kostola. Kto chcel, mohol využiť príležitosť na sv. spoveď.  Zároveň sme v  modlitbe sv. ruženca vyprosovali potrebné milosti sebe, ale aj všetkým svojim blízkym. O jedenástej začala sv. omša, ktorú celebroval náš diecézny otec biskup. V homílii vysvetlil žiakom zmysel putovania a v závere ich vyzval, aby milosti ktoré tu načerpajú priniesli aj do svojich rodín. Po skončení sv. omše už bol program voľnejší. Využili sme čas a prešli sme sa ku starej kaplnke, kde sme sa mohli oboznámiť s históriou vzniku tohto pútneho miesta. Na záver bola príležitosť navštíviť aj miestne predajne a nakúpiť nejaké suveníry.

Napokon, uzimení ale šťastní, sme sa vrátili domov. No a dúfam, že nabudúce sa k nám pridáte aj vy. Ak chceme tromfnúť Žilinčanov, máme čo robiť. Ich bolo osem autobusov.

(don Jozef Ragula SDB)