Oznamy na 26. nedeľu v Cezročnom období – 1. október 2023

Liturgický kalendár:
V pondelok je spomienka sv. anjelov strážcov.
V stredu je spomienka sv. Františka Assiského.
Vo štvrtok je spomienka sv. Faustíny Kowalskej, panny.
V sobotu je spomienka Ružencovej Panny Márie.
Budúca nedeľa je 27. nedeľa v Cezročnom období.

 1. Dnes o 15.00 hod. je v Kostole sv. Jakuba Korunka Božieho milosrdenstva.
  A tiež o 15.00 hod. pri Kostole sv. Jána Bosca bude Šarkaniáda.
 2. V pondelok po sv. omšiach zapisujeme úmysly sv. omší v Kostole sv. Jakuba. V Kostole sv. Jána Bosca zapisujeme v piatok po sv. omši.
 3. Tento týždeň je prvopiatkový. Vo štvrtok a piatok spovedáme od 17.00 hod. v Kostole sv. Jakuba. V sobotu je Fatimská sobota.
 4. Ďakujeme chlapom a chlapcom za brigádu a v najbližšiu sobotu ich znova pozývame prísť pomôcť od 8.30 hod. pri Kostole sv. Jána Bosca.
 5. V sobotu sa v Katolíckom dome od 9.00 do 13.00 hod. sa uskutoční Swap detského, dámskeho a pánskeho oblečenia a hračiek. Každý si môžete prísť vybrať, čo práve potrebujete. Čisté a nepoškodené oblečenie a hračky môžete priniesť v piatok od 15.00 do 18.00 hod. do Katolíckeho domu.
 6. Budúci pondelok 9. októbra pri sv. omši o 18.00 hod. v Kostole sv. Jakuba budeme vysluhovať sviatosť pomazania chorých pre starých a chorých, ktorí ju chcú prijať. Predtým budeme od 17.00 hod. spovedať, keďže aj k tejto sviatosti je potrebné pristúpiť v stave milosti posväcujúcej.
 7. V mesiaci október povzbudzujeme k modlitbe ruženca v našich rodinách. V našich kostoloch sa ho budeme modliť vždy 30 minút pred večernými sv. omšami a ráno ako obvykle.
 8. Pozývame manželov na program Amoris pre manželov, ktorý sa uskutoční v sobotu a v nedeľu popoludní 14. a 15. októbra v Dubnici nad Váhom. Program je zameraný na posilnenie manželstva, lepšie pochopenie partnera a posilnenie vzájomnej dôvery. O deti sa počas programu postarajú animátori. Viac info a prihlasovanie nájdete na nástenke.
 9. Stredoškoláci, ktorí sú počas týždňa na internátoch a chcú sa v našej farnosti pripravovať na sv. birmovania popoludní počas sobôt, nech sa v tomto týždni prihlásia u don Bohuša.