Oznamy na 21. nedeľu cez rok – 22. august 2021

Liturgický kalendár:
(Na dnes pripadá spomienka Panny Márie Kráľovnej)
V utorok je sviatok sv. Bartolomeja, apoštola.
V stredu je sv. Ľudovíta a tiež sv. Jozefa Kalazanského, kňaza a tiež bl. Márie Troncatti.
Vo štvrtok je bl. Zephyrina Namuncurá.
V piatok je spomienka sv. Moniky.
V sobotu je spomienka sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi.

  1. Na budúcu nedeľu bude vo farnosti celodenná poklona. Sviatosť Oltárna bude vyložená vo Farskom kostole po sv. omši o 11.00 hod. do večernej sv. omše.
  2. V Prejte budú na budúcu nedeľu hody. Sv. omša bude o 10.00 hod.
  3. Pozývame mladých na stretnutie so Sv. Otcom v Košiciach 14. 9. Spoločne chceme z Dubnice cestovať vlakom skoro ráno. Prihlásiť sa môžete na našej webovej stránke saldub.sk. Všetky podrobné informácie a presný program stretnutia nájdete na našej stránke alebo u don Vlada.
    Dospelí, ktorí chcú ísť spolu s nami na Sv. Otca do Šaštína 15. 9., nech sa záväzne prihlásia do 31. 8. v sakristii kostola sv. Jakuba s poplatkom 10 €. Odchádzať od Katolíckeho domu budeme ráno o 5.00 hod. našim autobusom. Po príchode do Šaštína bude treba prejsť približne 12 minút pešo podľa informácie od organizátorov do sektorov, ktoré sa uzatvoria o ôsmej hodine. K prihlasovaniu je nutné sa aj osobne zaregistrovať na dané stretnutie s pápežom cez oficiálnu webovú stránku navstevapapeza.sk. 
  4. Naša sestra saleziánka Františka Martinková bude skladať doživotné sľuby v nedeľu 29. 8. 2021 v Trnave. Kto by mal záujem môže sa v sakristii kostola sv. Jakuba zapísať s poplatkom 10 € najneskôr do nedele 22. 8. Autobus odchádza od Katolíckeho domu o 8.00 hod. 
  5. Pozývame chlapcov mladších aj starších na Bodku za prázdninami do Levoče, ktorá bude 31. augusta. Odchádza sa ráno o 6.00 hod. od Katolíckeho domu. Prihlásiť sa možno u don Plášeka.
  6. Prišli nové Farské zvesti. Cena je 50 centov.