Oznamy: 7. Veľkonočná nedeľa – 12. máj 2024

Liturgický kalendár:
Pokračujeme vo vzývaní a očakávaní Ducha Svätého po modlitbe litánií pred sv. omšami.
V pondelok je sviatok sv. Márie Dominiky Mazzarellovej, panny, spoluzakladateľky Inštitútu dcér Márie Pomocnice. S mladými oslávime zakladateľku našich sestier v piatok na mládežníckej sv. omši o 19.00 hod.
V utorok je sviatok sv. Mateja, apoštola.
Vo štvrtok je spomienka sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka.
Budúca nedeľa je nedeľou Zoslania Ducha Svätého – Turíce.

 1. Dnes je zbierka na katolícke masmédiá. A dnes blahoželáme aj všetkým maminám ku dňu matiek.
 2. Dnes vás poobede pozývame na IHrysko spoločenských hier o 15.30 hod. v priestoroch SCVČ Laura u našich sestier saleziánok pre všetky rodiny, mladých, deti. Chceme aj pri takomto spoločnom stretnutí osláviť zakladateľku sestier sv. Máriu Dominiku Mazzarellovú. Veľmi poteší ak prinesiete niečo sladké alebo slané. Viac informácií je na plagáte.
 3. V stredu o 17.50 hod. je Maxistretko birmovancov a v piatok mládežnícka sv. omša aj pre birmovancov.
 4. V sobotu budú mať slávnosť 1. sv. prijímania o 9.00 hod. deti zo IV. ZŠ (Demitrovky) a o 11.00 hod. deti z V. ZŠ (Pod hájom).
  V tomto týždni nás v rámci prípravy čaká:
  – vo štvrtok požičanie šiat a nácvik v Kostole sv. Jakuba, preto sa vo štvrtok pred sv. omšou nebudeme spoločne modliť ruženec.
  – v piatok sv. zmierenia detí spolu s príbuznými. Sprevádzajme deti a ich rodiny modlitbou.
 5. V sobotu sa uskutoční prekážkový beh Savio race pri Kostole sv. Jána Bosca, pre deti a mladých od 1.ročníka ZŠ až po koniec SŠ v rôznych kategóriách. Bude aj kategória škôlkarov. Začíname o 8.30 hod. registráciou a o 9.30 hod. štartom. Tešíme sa na vás.
 6. Kto má v sobotu záujem ísť na púť na horu Butkov nech sa prihlási v sakristii Kostola sv. Jakuba. Autobus bude odchádzať o 12.30 hod. od Katolíckeho domu.
 7. Srdečne pozývame rodičov na zápis do materskej školy sv. Dominika Savia, ktorý prebieha celý máj. Elektronickú prihlášku nájdete na webe školy (https://zsds.edupage.org/) alebo aj osobne na sekretariáte. Zároveň Vás pozývame na Deň otvorených dverí materskej školy, ktorý sa uskutoční 21. mája 2024 od 14.30 do 16.30 hod., kde sa dozviete bližšie informácie.
 8. Dávame do vašej pozornosti prihlasovanie na Rodinný tábor, v termíne od 3. do 7. júla v hoteli František v Lysej pod Makytou. Viac informácií a prihlasovanie u p. Petry Kebískovej (p.kebiskova@gmail.com).
 9. Tento rok sa personálne zmeny dotknú len komunity sestier saleziánok, z ktorej odíde po 5 rokoch sr. Lamiya Jalilová do Košíc na Tri hôrky. V komunite bratov saleziánov zmeny tento rok nebudú. Sprevádzajme sr. Lamiyu v modlitbe, dátum rozlúčky s ňou vám ešte oznámime.