Naše biblické tímy zabojujú o finále

O účasť vo finále biblickej súťaže Bibliq budú bojovať tímy z celého Slovenska v sobotu 28. mája. Súťaž sa uskutoční online formou a zúčastnia sa jej aj naše dva dubnické tímy Crazy Girls a Kaťák Boys.

Dievčatá predbežne skončili na jedenástom a chlapci na dvadsiatom ôsmom mieste. V semifinále sa však karty môžu úplne zamiešať. Z tridsiatich šiestich družstiev môže do finále postúpiť 5-7 tímov, ktoré najlepšie zvládnu online úlohy v semifinále.

Súčasťou Bibliqu boli aj rôzne špeciálne úlohy – questy, napríklad vykonať si púť na nejaké posvätné miesto. Naše dubnické tímy pri tejto úlohe spojili svoje sily, ako to aj popísali vo svojom príbehu:

Do Kameničian za sv. Cyrilom a Metodom

Putovali sme od dubnického kostola ku kaplnke svätých Cyrila a Metoda v Kameničanoch.

Úplne super cool bolo, že sme sa spojili tri tímy:
Neuveriteľní z Košece

Kaťák Boys z Dubnice

a my Crazy Girls.

Pri štarte sme dostali aj požehnanie nášho pána farára.

Putovali sme peši – popri Váhu a cez polia – po ceste sme si púšťali aj nahrávku Shema Yisrael, aby nám vyhrávala do kroku a urobila tú správnu pútnickú atmosféru.

Až napokon sme dorazili k malej kaplnke so zvoničkou a dreveným súsoším solúnskych bratov.

Sú to patróni našej žilinskej diecézy,

ale hlavne sú pre nás – ako účastníkov Bibliqu – dôležití tým, že preložili celú Bibliu do staroslovienčiny, aby naši praprapra…prastarí rodičia rozumeli, čo im Boh chce v Písme povedať. To bolo od tých dvoch super, že to spravili. A aj my dnes z toho môžeme žiť.

UPDATE: Do finále napokon postúpili tímy Crazy Girls a Neuveriteľní. Prežili spolu s ostatnými 40 finalistami krásnu víkendovku u saleziánov v Žiline. Neuveriteľným sa podarilo obsadiť víťaznú zlatú priečku a Crazy Girls sa ocitli v prvej desiatke – na deviatom mieste. Blahoželáme a prajeme im ešte veľa nádherných zážitkov s Bibliou.

Text: Andrea Miklovičová a Bibliq tímy

foto: Daniela Šušová FMA a Vladimír Plášek SDB