HALOVÁ KAMA U 19 ZÁPAD

V sobotu 26. Marca sa od rána začala do Dubnice nad Váhom zbiehať futsalová elita z našich saleziánskych stredísk na Halovú Kamu U19 Západ. Prišlo spolu 6 tímov. Turnaj otvorili o 7.20 vzájomným zápasom tímy Žilina KŠK a Žilina SOŠ. Zápasy pokračovali celé doobedie v dobrej atmosfére, ktorú zabezpečili tréneri so svojimi tímami, miestni dobrovoľníci, ktorí sa starali o hladký priebeh turnaja ako aj kvalitní rozhodcovia. Na obed sa turnaj prerušil a v kostole sv. Jána Bosca sme o 13.00 slávili sv. Omšu. Predsedal don Pavol Pipka.

Rezeň a zemiaková kaša v reštaurácii Fanúšik hráčov posilnil aj do poobedných súbojov. Turnaj sa hral olympijským spôsobom: najprv zápasy každý s každým. Odtiaľ postúpili automaticky Dubnica a Banská Bystrica. Z baráže postúpili Námestovo a Žilina SOŠ. V zápase o 3. Miesto Námestovo porazilo Žilinu SOŠ. Vo finále zvíťazili chlapci z Dubnice nad Váhom s Banskou Bystricou 4:3. Najlepším strelcom turnaja s 8 presnými zásahmi sa stal Tobias Lacher (Dubnica nad Váhom). Najlepším brankárom sa stal Ján Zelina (Banská Bystrica). Osobnosťou turnaja sa stal Martin Bínovský (kapitán BA Mamateyky).

Záverečné poradie:

1.Dubnica nad Váhom
2.Banská Bystrica
3.Námestovo
4.Žilina SOŠ
5.-6.BA Mamateyka, Žilina KŠK

Ďakujem všetkým trénerom, dobrodincom, bagetárom, dobrovoľníkom, organizátorom, najmä Filipovi Siekelovi za pomoc pri príprave a priebehu turnaja.

Autor: Vlado Plášek sdb