Škola v prírode pre žiakov našej cirkevnej školy

ŠvP 2

Druhý májový týždeň bol medzi druhákmi, tretiakmi a štvrtákmi našej školy túžobne očakávaný. Konečne nadišiel ten čas, a mohli sme vycestovať do „školy v prírode“. Skutočne išlo o prírodu, keďže sme sa ocitli v srdci Národného parku Malá Fatra, v hoteli Boboty. A tiež to bola aj škola. Aj keď pomer vyučovacej hodiny a prestávky bol našťastie, a na radosť detí, opačný. To znamená, že hier, súťaží a dobrodružstiev bolo naozaj dosť. Mali sme príležitosť pozrieť sa na dedinu Terchová z výšky rozhľadne, povoziť sa na cestnom vláčiku, ale tiež sme zažili jazdu na lanovke a vychutnali sme si zážitok z prechádzky po vysokohorskom hrebeni až k vrcholu Chlebu. Zažili sme bláznivú večernú vyzývačku, ako aj napínavú popoludnajšiu olympiádu. Nechýbala ani dobrodružná nočná hra plná napätia, kedže viedla tmavým lesom okolo diviačej obory. Napokon však priniesla radosť všetkým, pretože vyvrcholením bol nájdený poklad  starých zbojníkov, ešte z čias legendárneho Juraja Jánošíka.

IMG_9548

Avšak okrem hier a výletov, pre tretiakov a štvrtákov, bol tento týždeň aj časom plaveckého výcviku. Po počiatočnom ostychu sa napokon pod skúsenou inštruktorkou p. učiteľkou Kubovou zbavili všetci strachu z vody. A mnohí žiaci urobili aj obrovský pokrok vo svojom plaveckom umení.

IMG_9398

Naozaj, bol to prekrásny týždeň. Veľká vďaka patrí pani učiteľke Behanovej, na ktorej pleciach stála celá organizácia. Tiež učiteľkám p. Bajčíkovej, p. Kubovej a s. Pukajovej FMA, ktoré okrem vyučovania pripravili pre žiakov na každý deň pútavý program. A vďačnosť patrí aj p. riaditeľke Pastierikovej, ktorá celý pobyt zabezpečila a od stredy bola aj osobne medzi nami. Napokon chceme poďakovať aj animátorovi Lukášovi Rajcovi a pani zdravotníčke, ktorých služba bola taktiež veľkým obohatením. Myslím, že zážitok z tohto týždňa ostane natrvalo zapísaný v srdiečkach našich žiakov. Vďaka Pánu Bohu za našu školu, aj za všetkých ktorí ju podporujú.

IMG_9897

(don Jozef Ragula)