Mládežnícky silvester prebehol dvojfázovo

Koniec občianskeho roka sme v našom stredisku oslávili na dve fázy. A iba dvaja účastníci sa môžu pochváliť tým, že absolvovali obidve z nich.

Silvestrovská turistika

Oslavy sme odštartovali ráno ešte za hmly výstupom na Považský Inovec. Hmla nás sprevádzala až na vrchol a dodala celej túre tajomný islandský nádych. Na výhliadke vo výške 1024 m nad morom sme videli akurát tak najbližšie stromy a seba. Cestou dole sa nám ale obzor otvoril a naskytol sa nám krásny výhľad do dolín.

Ďalšou špecialitou výletu bolo, že sme okrem trinástich dvojnohých mali aj jedného štvornohého účastníka. Shetlandská kólia Narnia verná svojmu genetickému pastierskemu vybaveniu, pravidelne obiehala naše turistické stádočko, takže bezkonkurenčne vyhrala cenu za najvyšší počet krokov.

Silvestrovská chata

Dvanásť mladých spolu so saleziánmi Bobem a Marekom, ktorí boli aj na výlete, a k tomu ešte s dvoma saleziánkami – Lamiyou a Dankou, sa stretlo na chate v Slavnickom Podhorí. Hneď na začiatku nastala deľba práce: dievčatá pripravili slávnostnú večeru a chlapci vyzdobili priestory svetielkami a všetkým ostatným, čo vianočné zľavy poskytli. Nasledoval večer plný zábavných aktivít, súťaží, dobrej hudby a nálady, ktorý vyvrcholil ďakovnou svätou omšou. Počas nej mohli mladí poďakovať za to najlepšie, čo v uplynulom roku zažili. Zazneli nielen vďaky za úspechy. ale napríklad aj za možnosť venovať sa ukrajinským deťom v Pruskom. Nový rok privítali mega prskavkami a mini ohňostrojom.

Po skúsenostiach s mininuloročnými osamelými online silvestrami, je pre nás vzácne, že tento rok sme to dali v spoločenstve a naživo.

Text: Andy

Foto: Lamiya, Bobe, Marek a ochotní okoloidúci :-)