Gymnazisti si z finále BIBLIQ priniesli bronz

Na víkendovom finále biblickej ligy BIBLIQ, ktoré sa konalo v Žiline, sa zúčastnilo desať tímov, z toho dva z Dubnice nad Váhom. V dňoch 21.-23. júla sa priestory internátu SOŠ sv. Jozefa robotníka naplnili súťažiacimi, ktorí sa už od februára každodenne venovali štúdiu knihy Genezis.

„Vy všetci, ktorí ste tu, ste už víťazi,“ povedal na začiatku súťažného programu gamemaster don Miroslav Podstavek, SDB. „Koľkí sa sem na finále túžili dostať, a nevyšlo im to! Ale najväčšou výhrou je to, že ste sa viac zblížili s Božím slovom a v uplynulých mesiacoch ste zažili Bibliu na vlastnej koži,“ vyzdvihol hlavný úspech účastníkov don Miro.

Tímu Filotea z dubnického gymnázia – pod vedením p. učiteľa Jozefa Štefúna – sa podarilo obsadiť medailovú pozíciu. Hoci všetci súťažiaci prišli z akcie do bronzova opálení, keďže nemali len nosy v knihách, ale sa aj vyvetrali na akčných outdoorových biblických hrách, predsalen bronzové tretie miesto sa podarilo získať len gymnazistom z Dubnice. Zlato putovalo do Levíc – Odvážnym levíčatám a striebro piaristickému gymnáziu v Trenčíne – družstvu Ešte stále zúfalí.

Ďalší dubnický tím Crazy Šariky, ktoré reprezentovali saleziánske stredisko Laura, obsadili siedme miesto. Okrem toho sa zapojili aj do organizácie podujatia: podieľali sa na príprave a animácii nedeľného workshopu biblických tancov.

Biblická liga BIBLIQ sa oficiálne spustila pred troma rokmi. V tejto sezóne sa do súťaže zapojilo 229 hráčov z celého Slovenska, ktorí súťažili v 54 tímoch. V budúcom ročníku nových súťažiacich čaká štúdium knihy Exodus.

text: sr. Andrea Miklovičová, FMA

foto: archív tímu Filotea a Crazy Šariky