Zažili sme prímestský tábor „Preles 2018“

Cirkevná základná škola sv. Dominika Savia privítala 32 detí na prímestskom tábore. Ochotné pani učiteľky a niekoľko rodičov pripravili zaujímavý program.

 Prvý deň sa deti rozdelili do piatich skupín: Senyory, Ikea, Pracujeme na tom, Dračice a Príšerky, v ktorých pomohli ako animátori starší žiaci. Skupinky si vymysleli pokrik a vlajku, mali sme sv. omšu a zahrali sa hry vonku. Druhý deň sme putovali pešo do Nemšovej, okúpali sa a večer bola opekačka na cirkevnej škole, podvečerná hra a skúška odvahy zakončená nocovačkou pod hviezdami. Tretí deň sme mali olympiádu, v ktorej zvíťazili všetci. Štvrtý deň bol výlet vlakom do Žiliny, výstup na rozhľadňu Dubeň a lezecké aktivity v miestnom lezeckom stredisku “Preles”.

Tak sa volal aj celý prímestský tábor “Preles 2018”. Posledný deň bola už tradičná mestská hra, a počas záverečnej sv. omše mnoho detí pristúpilo aj ku sv. zmierenia. Na záver bolo vyhodnotenie spojené s odovzdávaním cien a pekných skupinových fotiek. Vďaka všetkým zúčastneným a tým, ktorí akokoľvek prispeli k príprave a priebehu celého tábora.

(Vladimír Plášek sdb)