Výzva od otcov biskupov: kto môže, nech sa postí

Internetom v týchto dňoch kolujú najrôznejšie informácie a výzvy. Táto je však úplne mimoriadna. Slovenskí biskupi sú v týchto dňoch na Duchovných cvičeniach. A posielajú nám pozvánku aj výzvu pre dnešnú situáciu.

Naši otcovia biskupi nás pozývajú k modlitbám za zdravotníckych pracovníkov, a tých, ktorí v rozličných povolaniach kvôli koronavírusu v týchto dňoch pracujú, aby naša krajina zvládla situáciu, a neraz sú na úplnej hrane svojich síl a možností, navyše v priamom ohrození nákazou. Potrebujú našu podporu. Veľmi ju potrebujú!

Biskupi preto na nich budú intenzívne pamätať počas celých duchovných cvičení. A nás, ostatných veriacich, prosia: „Kto je zdravý, prijmite pozvanie k prísnemu pôstu a modlitbám počas nasledujúcich piatkov Pôstneho obdobia: urobme to podľa striktných pravidiel, ktoré zachovávame na Popolcovú stredu a Veľký Piatok. Obetujme tento pôst a naše modlitby za odvrátenie šírenia nákazy! A tiež za všetkých chorých, za zdravotníkov, a aj za tých, ktorí sa v spoločnosti starajú o zvládnutie náročnej situácie.“
Biskupi zostávajú s nami duchovne spojení a všetkým posielajú svoje požehnanie.

Celá výzva je uverejnená na https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20200311040

pp