Ples, na ktorom aj srdce zaplesalo

V sobotu 3. februára pred siedmou večer vznikla pred reštauráciou Lavanate šóra ako za komunistov na banány. Páni v oblekoch a dámy v spoločenských šatách však nečakali pred obchodom, ale na vstup do krásne vyzdobenej sály. Do nášho mesta dorazila plesová sezóna. A tých 180 ľudí prišlo na ples našej Cirkevnej základnej školy s materskou školou sv. Dominika Savia.

Po absolvovaní povinnej jazdy v šatni boli príchodzí dôstojne „uvítaní do života“ uvítacím výborom. Ingrediencie uvítacieho ceremoniálu neprezradíme, súvisia ale s neďalekou moravskou obcou Vizovice.

Nasledovalo slávnostné otvorenie, tanečné kolá, predstavenie tanečnej skupiny, chutná večera, družné debaty, tombola, pečené prasiatko, živé zajace atď… Skrátka všetko, čo na dobrý ples patrí. Bolo naozaj veľmi dobre. Podrobnosti sa môžete dozvedieť od priamych účastníkov alebo z fotografií v našej fotogalérii. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, aj prípravnému výboru Rady školy, ktorý sa podieľal na príprave tohto vydareného podujatia.

(Paľo Piatrov SDB)