Opäť na bicykloch (alebo druhý ročník Cyclocrossu)

Bolo sobotné upršané ráno. Kvapky jesenného dažďa stekali po stenách kostola sv. Jána Bosca v Dubnici nad Váhom. Hodinky ukazovali čas 7:00. Vnútri už však don Paľo Piatrov slúžil sv. omšu. Je tam s ním aj pár animátorov, ktorí prišli ako prví pomôcť s prípravou druhého ročníka Cyclocrossu.

Dátum 22. september sa teda stal tým dňom, keď dohromady 30 mladí účastníci vo veku 8 až 15 rokov nasadli na horský bicykel a začali závod s časom o čo najlepšie umiestnenie. Súťažilo sa v troch kategóriách rozdelených na chlapcov a dievčatá s jednotlivým štartom.

Náročnosť preteku sa stupňovala s vekom. Najmladší museli pre dokončenie prejsť jeden okruh, starší dva okruhy a najstarší tri. Trať bola orientovaná na horské bicykle. Bola mierne náročná s mnohými zákrutami a jemnými prevýšeniami s dĺžkou približne 930 m. Jej umiestnenie bolo rovnaké ako v prvom ročníku, teda na ploche za kostolom.

Počas pretekov panovala výborná atmosféra. Hrala hudba a súťažiaci sa navzájom povzbudzovali. Dotváral ju aj moderátor pretekov don Vlado Plášek, ktorý je veľkým priaznivcom športu, a samozrejme, animátori. Všetci prítomní mohli načerpať energiu aj z bagiet, ktoré pripravili saleziánski spolupracovníci spolu so šikovnými pomocníčkami.

Po dojazde posledného z účastníkov sa prešlo na spracovanie výsledkov. Ešte predtým však odštartovala „old stars“ kategória tvorená prevažne rodičmi súťažiacich detí. Pri vyhodnotení sa slávnostne odovzdávali ceny a diplomy. Na záver nechýbala spoločná foto a obľúbené táborové tance.

Saleziáni don Bosca v Dubnici n/V. a dubnické stredisko Domky – Združenia saleziánskej mládeže ako organizátori podujatia aj týmto spôsobom ďakujú všetkým animátorom, dobrovoľníkom, Champion Clubu, stavebninám Praktik, potravinám Topák – Môj obchod, všetkým účastníkom a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto vydarenej akcii.

Marek Hudec

foto: Mária Badačová