Na plný plyn…

To, že sú autá a iné dopravné prostriedky s vysokými číslami na tachometri u chlapcov už dlho v záujmovej kategórii “ The best“ sa veľmi dobre vie. Preto po minuloročných airsoftových prestrelkách a epických rytierskych bitkách dostal chalanský tábor v Slavnickom Podhorí novú tému. „Rýchlo a zbesilo, pomaly a opatrne“ sa stalo mottom pre 11 chalanov, ktorí sa rozhodli, že v dňoch 8. až 11. augusta si naplno užijú letné prázdniny a preniknú hlbšie do sveta áut a rýchlych motorov.

Začalo sa vo štvrtok večer, dobrým jedlom v podobe opekačky. Ďalší deň patril airsoftu, ktorý predsa len nemohol chýbať na chalanskej chate. 

Po ňom chutný obed a obľúbený biges.  Večer patril pravidlám cestej premávky, výmenám kolies. spoznávaniu dopravných značiek a všetkému , čo by sa budúcim vodičom mohlo raz hodiť. Záver dňa patril tradičnej skúške odvahy.

V sobotu bolo pracovné doobedie, keď každý držal v ruke kus dreva, paličky alebo polena. Popoludnie strávili chlapci výrobou vlastných motokár, ktoré následne aj večer otestovali na neďalekom kopci na Tlstej hore.

Všetko vyvrcholilo v nedeľu, keď sa všetci presunuli do Trenčína na motokárovú dráhu. Tam sa rýchlo a zbesilo súťažilo o najlepší čas. Návrat domov sa uskutočnil okolo 14:30.  Počas celej akcie nechýbali ranné a večerné modlidby a tiež sv. omše, ktoré celebroval don Vlado Plášek sdb.

A tak vďaka patrí animátorom, chalanom  saleziánom a celkovom všetkým, čo sa zapojili do tejto už viac-menej tradičnej chatovačky.

autor: Marek Hudec