Malá halová KAMA 2018

Dubnický tím futbalistov (U 16) nášho saleziánskeho strediska (brankár Michal Prosňanský, obrancovia Peter Burian, Lukáš Lacher a kapitán mužstva Adam Nikodém, útočníci Tobias Lacher, Tomáš Pecko, Matej Burian a Jakub Harňák) cestoval za víťazstvom halového futbalu do známej bašty v Bratislave na Mamateyovej ulici, už vo štvrtok 22.11. po večernej svätej omši. Auto plné nadšených chalanov pod vedením kňaza Vlada Plášeka prežilo cestu do Bratislavy bez ujmy na zdraví a to aj vďaka modlitbám. Po príchode na miesto sme sa ubytovali u saleziánov a išli sme navštíviť Vladových rodičov. Milo nás privítali, pozhovárali sa s nami, popriali veľa šťastia a naša cesta ďalej viedla na „bratislavské UFO”. Bohužiaľ – v reštaurácii bola práve uzavretá spoločnosť, takže sem sa musíme ešte niekedy vrátiť…Pobrali sme sa teda do večerného centra hlavného mesta a občerstvení sme sa vrátili späť k saleziánom.

 

Všetko sa to začalo v piatok 23.11.o 9:00 hod. Zvítali sme sa s naším trénerom Peťom Bartošom, zaregistrovali sa a v kongresovej miestnosti tréneri vyžrebovali nasledovné skupiny:

A skupina: Námestovo, Trnávka, Banská Bystrica, Žilina oratko a Žilina;

B skupina: Dolný Kubín, Mamateyka, Dubnica nad Váhom, Kaplná a Miletička.

Potom začali samotné zápasy, kde náš tím bojoval o prvenstvo – no ako to v športe býva, víťaz môže byť len jeden. Turnajom nás sprevádzala myšlienka: „AK NEOVLÁDNEŠ SVOJ  HNEV, ON OVLÁDNE TEBA”, ktorá mala svoje opodstatnenie.

Prvý zápas sme vyhrali nad tímom Kaplná, kde skóre bolo 6:1 a z toho 5 gólov dal Tobias Lacher. Víťazstvo nás povzbudilo do ďalšieho zápasu s chlapcami z Dolného Kubína. Hoci bol zápas zo začiatku vyrovnaný, nepodarilo sa nám ich tím prekonať – zdolali nás 2:4. Chlapci sa nevzdávali a ďalší zápas vyhrali nad Miletičkou 6:1. Potom pre náš tím nasledovala dvojhodinová prestávka s voľným programom, sv. omša a po nej dôležitý zápas pre postup do semifinále (a tým aj účasť na celoslovenskej KAME v B. Bystrici) s domácim mužstvom Mamateyky. Tu po veľkom boji vyhrali domáci 2:1. Sklamaní, ale potešení povzbudzovaním Miškom Naňákom, sme odchádzali na večeru. Zúčastnili sme sa aj večerného programu (rôzne súťaže) a trochu zmierení s neúspechom a nádejou víťazstva o rok sme išli napokon spať.

Na druhý deň (sobota 24.11.) sa odohrali zápasy o celkové umiestnenie. My sme hrali s tímom Žilina a vyhrali sme v pomere 4:0 – skončili sme na krásnom 5. mieste. Najviac nás zaujímalo, ako skončia zápasy v semifinále, resp. boj o 1. a 3. miesto. O tretie miesto bojovala B. Bystrica a Mamateyka – zvíťazil domáci tím. V boji o prvé miesto sa stretli tímy D. Kubín a Námestovo, zápas bol napínavý, pretože skončil 0:0 v riadnom hracom čase. Nasledovali penalty, v ktorých boli úspešnejší námestovčania. Počas turnaja bola atmosféra medzi tímami veľmi príjemná. Chlapci medzi sebou utvorili nové kamarátstva a každý odchádzal z turnaja naplnený radosťou a spomienkami.

V poslednom zápase, keď sme hrali so Žilinou Tobias Lacher utrpel zranenia hlavy a ruky. Okamžite bola privolaná záchranná služba, Tobiasa v nemocnici ošetrili a po príchode na záverečný ceremoniál si prevzal cenu za najlepšieho strelca (9 gólov) v obväzoch. Som rád, že všetko dobre dopadlo a Tobias s úsmevom prijal ocenenie. Cestou domov sme sa zastavili v Auparku a stretli sme herca P. Sklára, s ktorým máme fotku. Unavení sme Vladovi v aute zaspali, ale bezpečne dorazili domov.

Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, aby sa tento futbalový turnaj mohol uskutočniť (vďaka patrí aj Vladovi Kuricovi na tréningoch).

Adam Nikodém