Komisár Rusty páchateľovi na stope

Dňa 16. 2. sa uskutočnil ďalší, nám už všetkým známy a vysoko-obľúbený, piatkový večer, t.j. večer Komisára Rustyho, ktorý plne vystihoval to, čo sa nám každému predstaví pri tejto tematike. Napätie, potrebu rýchlo zasiahnuť, použitie rozumu a tímovosť.

Plní zvedavosti, čo program prinesie, sme zaujato sledovali úvodné video, v ktorom sa hlavný aktér, pán Martin, dozvedel, že uniesli jeho ženu spolu s maličkým bezbranným synom. Jediná možnosť, ako mohol opäť vidieť svojich milovaných, bolo zaplatiť výkupné.

My všetci, rozhorčení touto udalosťou, sme sa jednohlasne zhodli, že pánovi Martinovi s jeho problémom spoločne pomôžeme. Rozdelili sme sa preto do troch tímov a začali sme plniť úlohy, ktoré nám pomohli dostať sa k peniazom na zaplatenie výkupného. Prešli sme si všeličím. Cez logické úlohy, ktorých bola väčšina (žiaľ, pre nás menej bystrých), ale taktiež sme stáli aj pred úlohami, ktoré boli fyzického a zábavného charakteru, takže na svoje si mohol prísť naozaj každý.

Keď už sme spoločne vyzbierali dostatok peňazí, zaniesli sme ich únoscom a s veľkým očakávaním sme sledovali, čo sa bude diať ďalej. Našťastie, únoscovia svoje slovo splnili, a rodinka pána Martina mohla byť opäť úplná. Bol to ďalší z podnetných piatkových večerov, ktorý to, čo má primárne za úlohu – spájať ľudí –  splnil na výbornú. Bohu vďaka za takéto príležitosti!

(Venku)


Sledujte nás na našej fejsbúkovej stránke.