Deň otcov – 3. ročník cyklovýletu

Nedeľa 09. 06. 2019 7.30 ráno. Desať statočných sa stretáva pred Kaťákom. Snažíme sa dostať bicykle na nosiče na autách a vyskytujú sa prvé problémy. Tu zavadzia baterka elektro bicykla, tu prekáža sedlo, chýba nejaký kľúč a i. Jasné že všetko zvládneme, veď sme predsa chlapi a tí musia zvládnuť všetko. A potom 10 min po ôsmej, keď už dorazil aj náš duchovný sprievod Vladko, vyrážame smer Liptovský Hrádok.

Za Ružomberkom nás čaká občerstvenie v podobe kávičky na čerpacej stanici a to už sme takmer pod hradom v obci Liptovský Hrádok. Rýchlo sa prezlečieme, zložíme bicykle z aut, krátko sa pomodlíme, pozveme Pána aby bicykloval spolu s nami a skočíme na bicykle, lebo čas rýchlo ubieha a my sme prišli predsa bicyklovať. Cieľ Horná nádrž Čierny Váh. Ide o zaujímavú technickú stavbu uprostred krásnej prírody. Tempo máme každý rôzne, podľa toho, kto ako natrénoval a ako sa cíti. Upachtení, ale šťastní sa spoločne stretáme pri nádrži a vyrážame na slávnostný okruh okolo tohto unikátneho diela. A cítime sa pritom akoby sme absolvovali poslednú etapu Tour de France. Sme proste borci. A k tomu tie krásne výhľady na majestátne Tatry, Roháče či Kráľovu Holu. Vďaka ti Pane Bože.

No a ten 8 km dlhý kopec s prevýšením viac ako 600 výškových metrov, s ktorým sme urputne zápasili, zrazu schádzame ani nie za 1/4 hodinku. Tu zamierime ešte k dolnej nádrži, ktorá je súčasťou tohoto technického diela a vraciame sa späť na parkovisko pod hradom. Po ceste sa ešte zastavíme na syrčeky našej domácej slovenskej produkcie a na neodmysliteľné pivko, či kofolu a hodnotíme aký krásny deň nám pripravil náš Pán. Samozrejme spoločne premýšľame a plánujeme ďalší, už 4. ročník tradičného cyklovýletu pri príležitosti oslavy Dňa otcov. Uvidíme, možno sa bude konať presne na Deň otcov, lebo toho roku sme sa vybrali s týždňovým predstihom. Jedno je však isté. Všetkých vás už teraz milí páni otcovia a manželia srdečne pozývame.