Oznamy na 2. adventnú nedeľu – 9. december 2018

Liturgický kalendár:
V stredu je Preblahoslavenej Panny Márie Guadalupskej.
Vo štvrtok je spomienka sv. Lucie, panny a mučenice.
V piatok je spomienka sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi.

1. Chorých navštívime a vyslúžime im sviatosti v utorok 11. decembra dopoludnia. Alebo si dohodneme iný termín telefonicky.
2. Spoločná spoveď v našej farnosti bude o dva týždne (22. decembra).
3. Pozývame deti zapojiť sa do koledníckej akcie.
4. Ešte máme Sviatočný zošit pre deti na ďalšie obdobie. Môžete si ho vyzdvihnúť v sakristii.
5. Tiež si môžete zakúpiť Farské zvesti Advent-Vianoce. Cena je 50 centov. Nájdete v nich, okrem iného, aj program slávení na Vianoce.
6. Žiaci a učitelia ZŠ a MŠ sv. Dominika Savia pozývajú na Vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia dnes od 7.30 do 13.30 hod. v priestoroch Katolíckeho domu. (Aj pred novým kostolom.)
7. Zbierka na Charitu, ktorá sa konala minulý týždeň vyniesla 1270 €. Pán Boh zaplať!

Adventný Piatok Dobrých Skutkov

Tento piatok sme mali Adventný Piatok Dobrých skutkov. O čom bol tento piatok ?

Samotný názov prezrádza tému večera:  dobré skutky .
Počas tohto večera si mladí mohli dať  skvelý punč a počúvať krásne vianočné pesničky :)

Na Facebook-u sme vyzvali mladých, či by nemohli doniesť pár trvanlivých potravín a hygienických potrieb pre dve rodinky z Dubnice, ktoré by ich potrebovali. No nielen mladí, ale aj niektoré rodiny sa pridali k výzve a doniesli ich do Kaťáku.

Tiež sme vyrábali pohľadnice pre babičky a deduškov v domovoch dôchodcov, my sme mali babičky a deduškov z Topoľčian :) .
Viac informácií o vianočnej pošte nájdete na: https://pohodovo.sk/projekty/vianocna-posta/

No to najlepšie na koniec.  ….. MIKULÁŠ…..

Ani vy by ste to nečakali, že? Ani naši mladí to nečakali. :)

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a priniesli potraviny a aj vyrobili krásne pohľadnice, ktoré určite potešia a vykúzlia úsmevy na tvári. :)

Veronika J.

ADMA je pripravená na advent

Členovia Združenia Márie Pomocnice- ADMA spolu s delegátku Gabikou Bauerovou sa pripravili na advent duchovnou obnovou. V sobotu 1.12. 2018 sa dozvedeli viac o svätosti.

Prednášajúci don Anton Červeň rozprával o svätosti ako harmonickom zosúladení protikladov, že sme stvorení na Boží obraz a na túto zem sme boli poslaní z lásky takí, akých nás Boh potrebuje. Ďalej vyjadril myšlienku, že ak sa necítime pohodlne s Bohom, necítime sa ani pohodlne v láske a práve kto zostáva v láske, ten zostáva v Bohu.

Dôležitou časťou obnovy bolo stíšenie sa pred Eucharistiou, možnosť prijať sviatosť zmierenia. Svätá omša a agapé v závere posilnili účastníkov na duchu aj na tele.

Do Adventu, ako času prípravy na príchod narodenia Ježiša vstúpili členovia ADMY s vďačnosťou Bohu a Panne Márii Pomocnici, že mohli prehĺbiť svoj duchovný život. Najbližšie sa uvidia na pravidelnom mesačnom formačnom stretnutí nasledujúci mesiac.

Č..

Projekt Vianoce beží aj tento rok

I tohtoročný advent so sebou prináša jeden milý projekt z dielne Laura – Združenie mladých. Ide o Projekt Vianoce, prostredníctvom ktorého sa môžeme denne zastaviť, zamyslieť sa a vykonať niečo dobré.

Sledujte projekt na facebookovej stránke:

 

Oznamy na 1. adventnú nedeľu – 2. december 2018

Liturgický kalendár:
V pondelok je spomienka sv. Františka Xaverského, kňaza.
V utorok sv. Jána Damascénskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi.
Vo štvrtok sv. Mikuláša, biskupa.
V piatok sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi. Zároveň je prvý piatok v mesiaci.
V sobotu je slávnosť Nepoškvrnené Počatie Panny Márie. Je to prikázaný sviatok. Sväté omše budú vo farskom kostole o 7.00 a 9.00 hod., v kostole sv. Jána Bosca o 10.00 hod., v Prejte bude v piatok večer s platnosťou na sviatok o 16.30 hod. Pripomíname, že večerná sv. omša v sobotu bude už z 2. adventnej nedele.

1. Dnes o 15.00 hod. bude vo farskom kostole Korunka.
2. Pozývame deti zapojiť sa do koledníckej akcie Dobrá novina. Prvé stretnutie bude v Katolíckom dome dnes o 14.00 hod.
3. Chorých navštívime a vyslúžime im sviatosti v utorok 11. decembra dopoludnia. Prosíme, aby ste nám ich nahlásili v sakristii.
4. Na sv. omše na január a február začneme zapisovať v pondelok 3. decembra po rannej a večernej sv. omši.
5. Sviatočný zošit pre deti na ďalšie obdobie si môžete vyzdvihnúť v sakristii.
6. Prišli tiež farské zvesti Advent-Vianoce. Cena je 50 centov. Tiež časopis Diecéza.
7. Žiaci a učitelia ZŠ a MŠ sv. Dominika Savia pozývajú rodičov, priateľov školy a širokú verejnosť na Vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia počas 2. adventnej nedele 9.12. v čase od 7.30 do 13.30 hod. v priestoroch Katolíckeho domu.
8. Pozývame všetkých priateľov našej školy sv. Dominka Savia na tradičný ples, ktorý sa bude konať 2.2.2019 v priestoroch reštaurácie LAVANTE. Vstupenky za akciovú cenu 25€ si môžete zakúpiť do konca kalendárneho roka na sekretariáte školy alebo v predajni Kasoče. Kto chce prispieť do tomboly, môže tak urobiť na sekretariáte školy.

Advent prichádza

Čo môže znamenať čečina, ozdoby, šišky a iný prírodný materiál, mnoho šikovných rúk a dokonca aj prvý sneh, a to všetko spolu na jednom mieste v Dubnici nad Váhom?

Jedine to, že Advent je za dverami (vlastne už tu). A tak, kto chcel a mohol prišiel si 1. decembra k sestrám saleziánkam vyrobiť adventný veniec. Niektorí skúšali po prvýkrát, iní už mali zabehnutú prax. Akciu už tradične organizovalo dubnické stredisko Laury, združenie mladých v spolupráci so SCVČ Laura. Vence vyrábali zástupcovia rodín spoločne, rodičia s deťmi alebo aj deti (či rodičia) samotní. Našli sa tu veľké, stredné, ba aj celkom maličké venčeky a každý originálny. Požehnať ich prišiel salezián don Anton Červeň.

Prajeme vám a modlíme sa, aby stretnutie každej rodiny pri adventnom venci bolo pre vás požehnaním a prípravou na narodenie Pána.

Vstúpili sme do Adventu s koncertom ZUŠ

Vďaka všetkým mladým talentom Základnej umeleckej školy a tým, ktorí im pomohli pripraviť si ich vystúpenie pred publikom v kostole sv. Jakuba, sme mohli spoločne vstúpiť do tohtoročného Adventu s kultúrno- duchovným zážitkom.

Mohli sme si vypočuť skladby od Beethovena, Mozarta, či iných klasikov vážnej hudby, ale aj moderných interepretov ako Simply Three alebo West Coast Choir. Mladí umelci ZUŠ nám tieto skladby zahrali „live“ a obohatili všetkých svojím čistým spevom a hrou na rôzne hudobné nástroje: gitara, klavír, husle, zobcová a priečna flauta, saxofón, perkusie.

V publiku sa nachádzali všetky vekové kategórie od najmenších až po najstarších. Všetci spoločne ďakujeme :)

Vlado Plášek sdb

Malá halová KAMA 2018

Dubnický tím futbalistov (U 16) nášho saleziánskeho strediska (brankár Michal Prosňanský, obrancovia Peter Burian, Lukáš Lacher a kapitán mužstva Adam Nikodém, útočníci Tobias Lacher, Tomáš Pecko, Matej Burian a Jakub Harňák) cestoval za víťazstvom halového futbalu do známej bašty v Bratislave na Mamateyovej ulici, už vo štvrtok 22.11. po večernej svätej omši. Auto plné nadšených chalanov pod vedením kňaza Vlada Plášeka prežilo cestu do Bratislavy bez ujmy na zdraví a to aj vďaka modlitbám. Po príchode na miesto sme sa ubytovali u saleziánov a išli sme navštíviť Vladových rodičov. Milo nás privítali, pozhovárali sa s nami, popriali veľa šťastia a naša cesta ďalej viedla na „bratislavské UFO”. Bohužiaľ – v reštaurácii bola práve uzavretá spoločnosť, takže sem sa musíme ešte niekedy vrátiť…Pobrali sme sa teda do večerného centra hlavného mesta a občerstvení sme sa vrátili späť k saleziánom.

 

Všetko sa to začalo v piatok 23.11.o 9:00 hod. Zvítali sme sa s naším trénerom Peťom Bartošom, zaregistrovali sa a v kongresovej miestnosti tréneri vyžrebovali nasledovné skupiny:

A skupina: Námestovo, Trnávka, Banská Bystrica, Žilina oratko a Žilina;

B skupina: Dolný Kubín, Mamateyka, Dubnica nad Váhom, Kaplná a Miletička.

Potom začali samotné zápasy, kde náš tím bojoval o prvenstvo – no ako to v športe býva, víťaz môže byť len jeden. Turnajom nás sprevádzala myšlienka: „AK NEOVLÁDNEŠ SVOJ  HNEV, ON OVLÁDNE TEBA”, ktorá mala svoje opodstatnenie.

Prvý zápas sme vyhrali nad tímom Kaplná, kde skóre bolo 6:1 a z toho 5 gólov dal Tobias Lacher. Víťazstvo nás povzbudilo do ďalšieho zápasu s chlapcami z Dolného Kubína. Hoci bol zápas zo začiatku vyrovnaný, nepodarilo sa nám ich tím prekonať – zdolali nás 2:4. Chlapci sa nevzdávali a ďalší zápas vyhrali nad Miletičkou 6:1. Potom pre náš tím nasledovala dvojhodinová prestávka s voľným programom, sv. omša a po nej dôležitý zápas pre postup do semifinále (a tým aj účasť na celoslovenskej KAME v B. Bystrici) s domácim mužstvom Mamateyky. Tu po veľkom boji vyhrali domáci 2:1. Sklamaní, ale potešení povzbudzovaním Miškom Naňákom, sme odchádzali na večeru. Zúčastnili sme sa aj večerného programu (rôzne súťaže) a trochu zmierení s neúspechom a nádejou víťazstva o rok sme išli napokon spať.

Na druhý deň (sobota 24.11.) sa odohrali zápasy o celkové umiestnenie. My sme hrali s tímom Žilina a vyhrali sme v pomere 4:0 – skončili sme na krásnom 5. mieste. Najviac nás zaujímalo, ako skončia zápasy v semifinále, resp. boj o 1. a 3. miesto. O tretie miesto bojovala B. Bystrica a Mamateyka – zvíťazil domáci tím. V boji o prvé miesto sa stretli tímy D. Kubín a Námestovo, zápas bol napínavý, pretože skončil 0:0 v riadnom hracom čase. Nasledovali penalty, v ktorých boli úspešnejší námestovčania. Počas turnaja bola atmosféra medzi tímami veľmi príjemná. Chlapci medzi sebou utvorili nové kamarátstva a každý odchádzal z turnaja naplnený radosťou a spomienkami.

V poslednom zápase, keď sme hrali so Žilinou Tobias Lacher utrpel zranenia hlavy a ruky. Okamžite bola privolaná záchranná služba, Tobiasa v nemocnici ošetrili a po príchode na záverečný ceremoniál si prevzal cenu za najlepšieho strelca (9 gólov) v obväzoch. Som rád, že všetko dobre dopadlo a Tobias s úsmevom prijal ocenenie. Cestou domov sme sa zastavili v Auparku a stretli sme herca P. Sklára, s ktorým máme fotku. Unavení sme Vladovi v aute zaspali, ale bezpečne dorazili domov.

Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, aby sa tento futbalový turnaj mohol uskutočniť (vďaka patrí aj Vladovi Kuricovi na tréningoch).

Adam Nikodém

Oznamy na 34. nedeľu cez rok – 25. november 2018

Liturgický kalendár:
V piatok je spomienka sv. Ondreja, apoštola.
V sobotu je prvá sobota v mesiaci. Fatimský ruženec bude po rannej sv. omši, ktorá začne o hodinu neskôr – 7.30 hod.
Budúca nedeľa je prvá adventná.

1. Na sv. omše na január a február začneme zapisovať až v pondelok 3. decembra po rannej a večernej sv. omši.
2. Pozývame miništrantov na miništrantské maxistretko dnes o 15.00 hod. v Katolíckom dome.
3. Sestry saleziánky pozývajú v sobotu do súkromného centra voľného času na výrobu adventných vencov od 14.00 do 16.00 hod.
4. Pozývame Vás na adventný koncert ZUŠ v sobotu o 15.30 hod. do farského kostola.
5. Stretnutie slobodných, ktorí hľadajú partnera bude 3. decembra v Žiline. Podrobnejší oznam je na výveske.
6. Zbierka na nový kostol, ktorá sa konala minulú nedeľu vyniesla 2890 €. Pán Boh zaplať! Na budúcu nedeľu bude zbierka na charitu.

Mládežnícke piatky – BONTÓN

Tento mesiac sme mali mládežnícke piatky na tému BONTÓN.

Na začiatku mesiaca sme mali večer plný zaujímavých informácií o tom, ako sa správať v spoločnosti.
Ďalší piatok (9. november) bol o tanci. Mladí sa naučili tancovať dva základné spoločenské tance, a to valčík a polku.
Vyvrcholením mesiaca bola tanečná zábava, kde mohli mladí využiť aj to, čo sa dozvedeli a naučili.