Aký bol Janko Bosco, keď mal 9 rokov?

Deti, ktoré sa práve v tomto veku chystajú na svoje prvé sv. prijímanie, to už vedia aj vďaka ich štvrtému nedeľnému popoludniu, ktoré sa nieslo v duchu osláv dona Bosca. Veď práve deň prvého svätého prijímania bol pre vychovávateľa dona Bosca „najdôležitejším v živote dieťaťa“.

Po úvodnej scénke o sne Janka Bosca z deviatich rokov nasledovali aktivity, pri ktorých deti vedené svojimi animátormi spoznávali rôzne epizódy z detstva dona Bosca. Mohli si pozrieť kúsok filmu z jeho života, pomodliť sa v taliančine, vyskúšať si kaukliarske kúsky spolu s malými akrobatmi či výrobu ovocného pohára so šľahačkou. Aj viacerí rodičia zostali so svojimi deťmi a so záujmom sledovali aktivity svojich detí alebo sa len tak rozprávali medzi sebou.

Na záver sa v scénke predstavila mamka Margita, ktorá pripravila Janka Bosca na jeho prvú sv. spoveď a prvé prijímanie. Pred zaspievaním pesničky k don Boscovi a záverečným požehnaním, dostali deti a ich rodičia ešte dve ponuky: stretnutie rodín v nedeľu 4.2. o 15:30 v Katolickom dome a Jarný prímestský tábor „Tajomstvo Kaťáku“ od 19. do 22. februára.

(Peter Štellmach SDB)