3. miesto futbalového FuturCup pre Dubnicu

Už ubehli tri týždne od momentu, keď sa objavila na na sociálnej sieti Facebook správa o mladých nadaných futbalistoch z Dubnice nad Váhom, ktorí bojovali na futbalovom turnaji Futsal Cup v Dolnom Kubíne. Doslova „DE JA VU“ sa odohralo 3. februára na rovnakom mieste v rovnakom čase, avšak tentokrát si halovú obuv obuli aj dorastenci a mladí muži. Saleziánskeho turnaja Future Cup sa zúčastnilo 8 tímov. Nechýbala medzi nimi ani Dubnica nad Váhom, tvorená prevažne veteránmi Veľkej halovej Kamy a mladým talentovaným brankárom.

Fotka SCVČ Laura Dolný Kubín.

Turnaj prebiehal klasickým spôsobom. Každý tím odohral 5 zápasov, z toho tri v skupine a dve o umiestnenie. Víťazom sa stal tím „Bohoslovcov“, ktorý mal medzi sebou najlepšieho strelca turnaja so šestnástimi presnými zásahmi. Na druhom mieste sa umiestnil tím z Bratislavy a na treťom Dubnica nad Váhom. Ďalšími zúčastnenými boli: Námestovo, 3 tímy z Dolného Kubína a Banská Bystrica. V športovej hale panovala dobrá atmosféra. Súťažiaci sa povzbudzovali navzájom, hralo sa v duchu fair-play. Nechýbalo ani občerstvenie a modlitba.

Fotka SCVČ Laura Dolný Kubín.
Turnaj si užili aj hráči z Dubnice. Po úvodnej prehre s druhou Bratislavou sa nenechali odradiť a porazili Námestovo i tím „Olympionikov“ z Dolného Kubína. Na ceste za prvým miestom ich však zastavil v semifinále napokon víťazný tím „Bohoslovcov“. Avšak tretie miesto si už nenechali ujsť a zdolali domáci Dolný Kubín. K výhram veľkou mierou prispeli dvaja šesťgóloví strelci, Tomáš Koníček a kapitán tímu Vladimír Kuric. O tom, že sa jednalo o dobrú akciu, hovoria aj pocity prvého menovaného: „Bola to totálna topka, moc som sa na to tešil, že môžem zase niekde ukázať niekomu to, čo vo mne je. Chalani sú super a s každým jedným si rozumiem. Ak by niekedy ešte niečo také bolo, veľmi rád pôjdem znova.“


Pozitívne hodnotenie uzatvára stručný výrok kapitána: „Bolo to dobré.“ A ktorý sa zhoduje so záverečnými slovami hlavného organizátora Ivana Daudu. Ten pozval zúčastnených už aj na tretí ročník Futur Cupu na budúci rok. Snáď bude aspoň taký dobrý, ako ten minulý.

(Marek Hudec)


Fotogaléria