10. ročník veľkonočného turnaja Volley session

Skôr narodení poznajú jednu skratku – ROH. Sú ľudia, ktorí ju čítajú inak, ako je jej pravý význam, ako: „Radi oslavujeme hocičo.“ Oslavujeme radi. Zvlášť ak je na to taká príležitosť ako desaťročnica.

Okolo Veľkej noci, keď sú dni nabité silnou liturgiou aj výdatným slávnostným jedlom, sa stalo zvykom, že mladí z Dubnice a hosťovské tímy si zahrajú volejbal. Tento rok, 18.4. sme ho mali už desiaty krát. Zaregistrovalo sa 6 tímov z Nemšovej, Námestova a Dubnice.

„Každý rok sa dá vnímať stúpajúca úroveň, ale tento rok ste odohrali naozaj výborné zápasy na kvalitnej úrovni“ urobil záverečné vyhodnotenie rozhodca pán Ing. Peter Schön. Skutočne, tímy bojovali naplno a zvlášť záverečný, finálový zápas medzi dvomi dubnickými tímami Spilmachři a Kaťákovci bol športovou lahôdkou. Víťazi si okrem medailí odniesli jubilejnú trofej, diplomy a vďaka viacerým sponzorom aj vecné odmeny. Organizátori turnaj ozvláštnili aj volejbalovou tombolou.

Tento jubilejný ročník bol venovaný pamiatke nedávno zosnulého mladého muža, otca rodiny a tiež jedného z účastníkov minuloročných turnajov Michala Daniša, ktorý podľahol ťažkej chorobe, ale bol statočným bojovníkom do posledných chvíľ.

„Dúfame, že Michal je už vo víťaznom tíme v nebi, kde sú tí, ktorí bojovali s Kristom, víťazom nad smrťou“ vyjadril spoločnú nádej celebrant svätej omše don Peter Štellmach.

(sr. Eva Rušinová FMA)